Autor Wątek: Kociaki szukaja domu  (Przeczytany 27972 razy)

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Kociaki szukaja domu
« dnia: 2016 09 16, 17:12:10 »
Siedem kociakow rasowych - norwegow lesnych szuka domu. Do wziecia beda od konca wrzesnia, informacje w ogloszeniu. :-) Szczegoly mozna uzyskac albo bezposrednio u mnie, albo zgodnie z danymi w linku.

Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

 

Offline froger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 28
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #1 dnia: 2016 11 03, 13:19:41 »
Kebab? :D

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #2 dnia: 2016 11 03, 16:34:50 »
Pfff! :-P
Jak juz odkopales to dodam tylko info, ze mlode sie wyprzedaly, wiec ogloszenie nieaktualne. W zwiazku z tym, ze odzew byl zaden, to pewnie nie bede wrzucac wiecej notek tego typu w przyszlosci. Napisze tylko, ze jezeli ktos kiedys bylby zainteresowany przygarnieciem norwega z dobrej hodowli (a jakze :-p) to zapraszam do kontaktu.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline ^_^

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 948
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #3 dnia: 2016 11 03, 19:09:42 »
Pff norweg. Daj znać jak przerzucisz się na ładniejsze kociaki czyli Brytyjskie albo Maine Coon xD

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #4 dnia: 2016 11 03, 22:31:12 »
Troche drogo. Za 1600 miałbym dobra karte graficzna ;D

Offline froger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 28
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #5 dnia: 2016 11 04, 15:21:19 »
Troche drogo. Za 1600 miałbym dobra karte graficzna ;D

Dobra masz od 2200 :d

Offline Smocza

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 135
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #6 dnia: 2016 11 05, 01:08:29 »
Norwegi są piękne, ale już za dużo kłaków mi lata w mieszkaniu ;) Jak zdecyduję się na trzeciego to będzie Devon Rex :)

Mam inne pytanie, bo widzę Żory. Czy Felis Polonia organizuje czasem jakieś wystawy albo chociaż pokazy na Śląsku? Może coś będzie niedługo?

P.S. Wydaje mi się, że dawno temu na wystawach oglądałam koty z Waszej hodowli.

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #7 dnia: 2016 11 07, 11:11:36 »
@Buzka: Kwestia gustu i tego, czego sie oczekuje w sumie. NFO przebijaja dla mnie brytyjskie przede wszystkim charakterem, ale tez fizjonomia, a Maine Coony... Coz, Maine Coony to obecnie najpopularniejsza rasa wsrod hodowcow :-P. A dalej, charakterogolicznie, dla mnie, gorsza niz norwegi, a dodatkowo przez osiagane przez nie rozmiary miewaja problemy zdrowotne (przede wszystkim z sercem i ukladem kostnym). Tutaj wiadomo, ze dla kazdego "to cos" w zwierzaku bedzie definiowane inaczej, dlatego cale szczescie, ze istnieje taka roznorodnosc. :-)

@lazzio: To paradoksalnie jest calkiem tanio - niektorzy hodowcy potrafia wystawiac rasowe (i to nakolankowe!) zwierzaki nawet po 4000. Pisze "tanio" majac oczywiscie na mysli rasowego kota, ale to znowu kwestia tego co jest dla kogo ile warte. Jeden bedzie wolal za to kupic jakies akcesoria do sportu/hobby, nastepny  wyda to na sprzet komputerowy czy konsole, jeszcze inny przebaluje, a sa tacy, ktorzy zaplaca tyle za zwierzaka. A wysokosc tej kwoty jest podyktowana przede wszystkim tym, ze stworzenie to bedzie wykazywac pewne cechy osobowosci charakterystyczne dla rasy (np. wszystkie norwegi sa niemalze szalenczo odwazne ;-)), ze zwierzak ten od urodzenia byl oswajany z czlowiekiem, nie przezyl zadnej traumy, ze bedzie wolny od wszelkich chorob (w tym genetycznych, pasozytow itd), no i oczywiscie, ze bedzie wygladal zgodnie ze standardem danej rasy.  Biorac pod uwage, ze czas zycia takiego kota oscyluje w okolicach 15lat (w niektorych przypadkach dochodzi nawet do 20), to wydatek tego rzedu nie wydaje sie byc przejawem jakiegos snobizmu, chociaz to oczywiscie moj punkt widzenia. Dodatkowo jest to tez pewnego rodzaju zabezpieczenie - cena jest pierwsza zapora, ktora zatrzymuje ludzi "niepewnych", tj. takich, dla ktorych posiadanie kota jest chwilowa zachcianka, albo nie byliby sie w stanie nim zajac odpowiedno.

@Smocza: Devona ma chyba Vodo (na pewno jakiegos przedstawiciela rasy bez siersci, nie dam sobie lapki uciac jakiej konkretnie), jakbys chciala podpytac jak sie sprawuje. ;-) Co do wystaw - sa na Slasku (o ile dobrze rozumiem "Slask"):
11-12/03/2017   Poland   PL   Wroclaw   54-144    Two 1 day, 2 cert.   CCW-Wroclaw   FPL
17-18/06/2017   Poland   PL   Zory   44-200    Two 1 day, 2 cert.   SMK w Zorach   FPL
W drugiej polowie roku jest jeszcze w Rybniku. Ogolnie takie informacje mozna znalezc na fifeweb.org (zakladka shows). No i bardzo mozliwe, ze ogladalas gdzies te hodowle. Ruda zaczela ja niemal 10 lat temu (ja tu pelnie role "swiezynki" na doczepke :-p) i jeszcze do niedawna odwiedziala pewnie z 75% wystaw krajowych.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline ^_^

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 948
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #8 dnia: 2016 11 07, 22:19:18 »
Wiem jak to jest Sin z genetyką u zwierząt sam mam rasowego psiaka ) a konkretnie samoyeda ;d Dlatego fajnie by było jakby miał towarzystwo xD nawet w postaci kota xD

Offline Smocza

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 135
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #9 dnia: 2016 11 07, 23:37:26 »
Dzięki za linka. Niestety wychodzi na to, że najbliższa pasująca nam wystawa będzie dopiero w czerwcu - szkoda.

Devona podpatrzyłam w mieszkaniu znajomej. Właśnie charakterek mnie ujął, a brak futra to dodatkowy bonus ;)

Co do cen, to trzeba się w to wgryźć, żeby zrozumieć. Ostatnio na fb mignął mi taki tekst, a myślę, że nie porusza on jeszcze wszystkich kwestii związanych z kosztami: https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/14666226_1463160337030630_2237421677311241639_n.jpg?oh=e50d09e462d2ffd40d5650e3110a24f3&oe=588861A6

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #10 dnia: 2018 04 22, 07:44:37 »
Wskrzeszam topic.


Moze ktos bedzie zainteresowany, udalo nam sie w koncu przywrocic strone do zycia i chociaz do wykonczenia jej troche jeszcze brakuje, to ciekawskich zapraszam: http://lesnychochlik.pl/.

P.S. Mamy kociaki. :-P
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #11 dnia: 2018 06 28, 15:18:08 »
srociaki
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #12 dnia: 2018 06 29, 00:31:09 »
growin, naprawili już tego buga z recallem BMa?

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Kociaki szukaja domu
« Odpowiedź #13 dnia: 2018 07 08, 11:48:43 »
Wciąż zbugowane. BMem śmigam pod mg brit aż miło ;)

"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.