Autor Wątek: Opuszczone domy  (Przeczytany 8838 razy)

Offline Lindi

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1525
  • miau
Opuszczone domy
« dnia: 2017 01 09, 09:17:07 »
Hej, o ile mnie pamięć nie myli, to miały się (nieużywane) domki rozwalić a ja nie widzę żadnej różnicy. Skrypt nie zadziałał czy odwołano "akcje"?
"Dobry elf, to martwy elf" -Marszałek Milan Raupenneck

 

Offline [K]

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 202
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #1 dnia: 2017 01 09, 09:25:48 »
Godzina 9:17 dopiero....

Offline Aqe

  • Administrator
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 2457
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #2 dnia: 2017 01 09, 09:26:11 »
Napisałam od poniedziałku, dziś wieczorem część zniknie. Cierpliwości.

Offline Evilas

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 494
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #3 dnia: 2017 01 11, 12:44:06 »
niziolki juz tylko czekaja zeby opedzlowac ruiny :/

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #4 dnia: 2017 01 11, 15:48:42 »
Tak szczerze to Wam powiem, że ta akcja chyba tylko przysporzy problemów .online'owi.

Wydaje mi się, że osób, które ewentualnie by odmroziły konto i trochę pobiegały np. po kilku latach przerwy (tak jak ja) jest więcej niż takich, które właśnie zaczynają grę, chciałyby pograć ale nie mają gdzie postawić domku więc kończą grę.

A do tego dochodzi to, że prawdopobieństwo, że gracz, który odmraża po 4 latach i patrzy, że nie ma swojego wielkiego zamku ze wszystkimi artefaktami i pamiątkami oleje gre i zamrozi z powrotem jest bardzo duże. Natomiast, że ktoś przestanie grać "bo nie ma miejsca na domek" jest raczej nikłe.

Tak tylko...

Offline DzikiHL

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3369
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #5 dnia: 2017 01 11, 18:25:21 »
Mało który gracz wiedział o tym, że domki się nie kasują, bo był to bug. Oficjalne info głosi, że domki trzeba odświeżać, w innym wypadku się rozpadną. Ludzie, którym zależy, logują się raz na 30 dni i odświeżają lub proszą o to znajomych z gry. Mają tylko przerwę wakacyjną, kiedy trudno się zalogować.
Buccaneer's Den - Ziemie Piratów zapraszają do siebie!
Temat na forum o mieście
#bucc-dm - kanał miasta na ircu
Opis miasta na stronie DM

Offline Lindi

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1525
  • miau
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #6 dnia: 2017 01 11, 18:53:19 »
Tak szczerze to Wam powiem, że ta akcja chyba tylko przysporzy problemów .online'owi.

Wydaje mi się, że osób, które ewentualnie by odmroziły konto i trochę pobiegały np. po kilku latach przerwy (tak jak ja) jest więcej niż takich, które właśnie zaczynają grę, chciałyby pograć ale nie mają gdzie postawić domku więc kończą grę.

A do tego dochodzi to, że prawdopobieństwo, że gracz, który odmraża po 4 latach i patrzy, że nie ma swojego wielkiego zamku ze wszystkimi artefaktami i pamiątkami oleje gre i zamrozi z powrotem jest bardzo duże. Natomiast, że ktoś przestanie grać "bo nie ma miejsca na domek" jest raczej nikłe.

Tak tylko...

Osoby które się odmrażają po długiej nieobecności szybko znów się zamrażają ;) Zazwyczaj nie pasuje im online albo zmiany których było bardzo dużo w ostatnich latach.
"Dobry elf, to martwy elf" -Marszałek Milan Raupenneck

Offline Papa Smerf

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1180
  • Come to Papa
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #7 dnia: 2017 01 12, 09:14:06 »
Albo po prostu próbują ale nie czują już tej "mięty". Ja jestem przed kolejną próbą powrotu "na dłużej" (w związku z tym, że pracuję obecnie poza miejscem zamieszkania) ale zobaczymy jak to będzie.
"Feel the burn of the mists. Master them. They will devour your enemies"

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #8 dnia: 2017 01 12, 14:02:42 »
Online. Człowiek wspomina sobie stare czasy, czyta fora, przegląda logi, screeny, inne bzdety, myśli sobie "Może sprobuje?".

Po czym wchodzi, widzi online: 1-10, i co ma sobie pomyśleć? Żaden z jego kumpli z ekipy nie gra, a nowych nie da rady stworzyć, bo nikt nie gra. Równie dobrze można odpalić diablo 1.

Szkoda. Co nie zmienia faktu, że nie widzę kompletnie sensu w wywalaniu pewnie niemal 3/4 serwera. Robić wipe, bo te kilkanaście osób nie ma miejsca na domek? Jeżeli to jedyny argument, to już wolałbym zostawić te pixele, aby ludzie mogli co kilka lat się logować na chwile, i poprawić sobie humor wspominkami.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline PiKiSu

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 234
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #9 dnia: 2017 01 12, 19:00:43 »
Skoro pozbylismy sie juz domkow graczy nieaktywnych to moze pora wydluzyc czas rozpadania sie domkow graczy aktywnych do 6 miesiecy by przypadkiem sie nie rozpadly.
Quis custodiet ipsos custodes?

Offline Lindi

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1525
  • miau
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #10 dnia: 2017 01 12, 20:08:19 »
Czyli:
(...) aby ludzie mogli co kilka lat się logować na chwile, i poprawić sobie humor wspominkami.
aktywni gracze mają miec domy na zadupiach świata i uprzykrzać sobie tym grę codziennie?  ;D ;D ;D Kocham tą logikę :]
"Dobry elf, to martwy elf" -Marszałek Milan Raupenneck

Offline jablo

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 195
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #11 dnia: 2017 01 12, 20:32:28 »
a to już poczyszczone :) ?

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #12 dnia: 2017 01 15, 14:01:35 »
Czyli:
(...) aby ludzie mogli co kilka lat się logować na chwile, i poprawić sobie humor wspominkami.
aktywni gracze mają miec domy na zadupiach świata i uprzykrzać sobie tym grę codziennie?  ;D ;D ;D Kocham tą logikę :]

A ja kocham logikę zabierania ludziom możliwości powrotu do jakiś wspomnień, bo tych trzech aktywnych graczy nie może sobie postawić domku w ulubionym miejscu tylko (o zgrozo!) musi kawałek dalej.

EDIT: Ah, zapomniałem: :D :D :D ;D
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #13 dnia: 2017 07 22, 01:52:42 »
No tak. Szalenie miło było wejść na serwer, i zobaczyć puste pole w miejscu swego domku z setką wspominkowych rzeczy, listów, statuetek, kwiatków, mebli.

Jakoś nie widzę tych tłumów budujących dom w tymże miejscu. Ale akcja wyrzucania wszystkiego zakończona sukcesem. Czemu by nie powywalać postaci tym, którzy od roku się nie logowali.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Hektor

  • Gość
Odp: Opuszczone domy
« Odpowiedź #14 dnia: 2017 07 22, 13:08:34 »
No tak. Szalenie miło było wejść na serwer, i zobaczyć puste pole w miejscu swego domku z setką wspominkowych rzeczy, listów, statuetek, kwiatków, mebli.

Jakoś nie widzę tych tłumów budujących dom w tymże miejscu. Ale akcja wyrzucania wszystkiego zakończona sukcesem. Czemu by nie powywalać postaci tym, którzy od roku się nie logowali.

Nie ma tlumow bo nikt nie gra. Akcje tego typu to tylko dodatkowy gwozdz do trumny, ktora w zasadzie jest juz pochowana. Szkoda wielka.