Autor Wątek: Shards Online  (Przeczytany 9165 razy)

Offline skorzak

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1104
Shards Online
« dnia: 2017 01 15, 19:28:13 »
http://shardsonline.com/

Ot taka ciekawostka, ponoć nowa ultima z możliwością skryptowania własnych shardów. Obecnie alpha
„<Lilianna> ale ja cie juz nie lubie” <- i nawzajem wszystkiego najlepszego :*
 mae (gm dm 26.10.2011):
"Przeciez to tylko fabula, ktora latwo mozesz olac, skorzak. Nikt ci niczego nie zabiera, nie kaze niczego pla

 

Offline ~M

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 383
  • Demokratyczny dyktator.
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #1 dnia: 2017 01 17, 02:03:49 »
Nowa ultima to nie przypadkiem Albion Online? Ile tych nowych ultim wychodzi ?

Offline Papa Smerf

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1180
  • Come to Papa
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #2 dnia: 2017 01 17, 12:49:55 »
Póki co wygląda to słabo :) Wszystko zależy czy interakcja między graczami będzie na zasadzie ultimy czy na zasadzie Albionu. Jakby do Albionu dodać opcję dialogu jak w UO to mamy faktycznie nowe UO.
"Feel the burn of the mists. Master them. They will devour your enemies"

Offline skorzak

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1104
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #3 dnia: 2017 01 19, 20:03:50 »
Niech po prostu już skończą tą betę w albiionie...
„<Lilianna> ale ja cie juz nie lubie” <- i nawzajem wszystkiego najlepszego :*
 mae (gm dm 26.10.2011):
"Przeciez to tylko fabula, ktora latwo mozesz olac, skorzak. Nikt ci niczego nie zabiera, nie kaze niczego pla

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #4 dnia: 2017 01 20, 11:07:59 »
Skórzak łobuzie.

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #5 dnia: 2017 01 20, 14:10:34 »
A do kiedy oni tą betę znów przeciągnęli? Wrzesień?  ???


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline Witch_Doctor

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 31
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #6 dnia: 2017 04 29, 13:32:39 »
12 Maj. Grałem w alfe, faktycznie bardzo przypomina UO. Ktoś planuje dołączyć?
https://www.youtube.com/watch?v=A1TGpBDzHZk
"The man who begs for mercy is a coward. Leave mercy for the men who begs the sword."

Offline Darod

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 106
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #7 dnia: 2017 04 30, 13:21:58 »
Fajnie to wyglada. Ale na szybko takie pytania mnie naszły:
1. Czy będzie też serwer Polski?
2. Gra będzie ogólnodostępna czy trza kupić?
3. Czy rozmowy są tam luźne czy będzie wprowadzony klimat tak jak w uo?

Offline zel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 528
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #8 dnia: 2017 05 02, 09:53:47 »
Też właśnie wszedłem na forum, żeby zapytać o Albiona- co ma wspólnego a czym się różni od UO. Wszystko przez to, że mam głód czegoś takiego jak ultima, tylko może czegoś nowszego. Model gospodarki (gdzie 90% rzeczy jest wytwarzane przez graczy), system rozwoju postaci (bez klas i expa, a z umiejętnościami) i klimatem który sobie stworzyliśmy na DM.

Pytanie czy inne gra może być lepszą ultimą niż sama ultima.
Cytat: Shunt
Cytat: Thor
DM to trudny shard
Raczej DM to shard trudnych ludzi.  :wink:
Zachęcam do testowania skryptów mojego autorstwa.

Offline shyna

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 225
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #9 dnia: 2017 05 02, 10:53:57 »
Też właśnie wszedłem na forum, żeby zapytać o Albiona- co ma wspólnego a czym się różni od UO. Wszystko przez to, że mam głód czegoś takiego jak ultima, tylko może czegoś nowszego. Model gospodarki (gdzie 90% rzeczy jest wytwarzane przez graczy), system rozwoju postaci (bez klas i expa, a z umiejętnościami) i klimatem który sobie stworzyliśmy na DM.

Pytanie czy inne gra może być lepszą ultimą niż sama ultima.
Patrze na filmiki z Albiona, co to ma wspolnego z Ultima? Bo na pewno nie dynamike :D

Offline swider

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 76
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #10 dnia: 2017 05 09, 17:07:53 »
https://www.twitch.tv/videos/141154257

Świezy materiał na temat Shards online / Legend of Aria - zmineili nazwę. Ta gra powaznie wygląda jak nowa ultimka, sam sie zajarałem troszeczkę. jedyny minus to skrót nazwy gry w jaka będę miał grać :(

Offline PiKiSu

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 234
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #11 dnia: 2017 05 11, 01:40:49 »
Za rok, moze dwa bo balans. Przypomina to uo w 2004-5 roku kiedy serwer ciagle padal i ludzie smsowali do szczoty by go upnal.
Zalezy tez czy devom wizja finalnej wersji nie bedzie sie zmieniac jak tym od albiona. W uo mielismy rozne bronie, spece na broniach zabierajace stamine itp Skonczylo sie na tym ze kazdy biega z tym samym patykiem walacym po 50hp +- modyfikator tylko z rozna grafika.
Quis custodiet ipsos custodes?

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #12 dnia: 2017 05 13, 15:44:29 »
e-e i [LoA] nad głową każdej postaci w twitchu :|
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Tomals

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 18
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #13 dnia: 2017 12 28, 20:38:02 »
Czy ktoś gra bo mam ochotę zakupić.

Offline Kamcza

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 621
Odp: Shards Online
« Odpowiedź #14 dnia: 2018 02 27, 17:57:43 »
Ja gram od paru tygodni. Gra mocno podobna do UO, w zasadzie kopia, gram serwerze Uo-legendslive, czyli taki amerykański projekt, gdzie skryptuja Shardsofaria na wzór UO. Przenoszą mechanikę, skille, wszystko w zasadzie. Nawet mape chcą kiedyś zrobić identyczną. Wersja beta, cały czas skryptowana ale szybko to idzie. Co dzień praktycznie poprawki, jakies nowe funkcje, nowe mooby, ospawnowanie nowych lokacji, poprawki bugow. PVP kulawe, bez balansu, pojedyncze przypadki gdy mnie ktoś atakował. Jest bardzo dużo klimatu Uo, w crafcie, w przenoszeniu na tamten silnik tych samych stworków, nawet tych samych miast. Gainy szybkie, Gm to wbija się w 1 dzień, alty i mułowanie dozwolone, łatwo to idzie. Mase lokacji pustych. Domki prymitywna, bez osprzętu, bez większego celu posiadania, też na bieżąco skryptowane. Dialogi możliwe jak w Uo ale praktycznie nikt nie rozmawia w grze, raczej na czacie gry. RPG nie uświadczyłem, raczej mechanika i testowanie gry. Mi się podoba bo klimat jak w UO sprzed lat. Rozbawił mnie paraliż który trzyma 30 sekund i trzymanie kogoś w nieskończoność :) Nie oskryptowali wciąż magic resista, co psuje gre tankiem, za to dali miksy leczące 100 hp w sekundę, co psuje już wybitnie pvp, żeby kogos zabić trzeba to zrobic w 2 postacie naraz. Ot takie smaczki.