Autor Wątek: Czym przegraliscie serwer?  (Przeczytany 14701 razy)

Offline Jackob

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 542
Czym przegraliscie serwer?
« dnia: 2017 05 07, 00:21:00 »
Moim zdaniem : obcinkami i usuwaniem historii serwera. Aqe mowi o zamykaniu serwera. No to powodzenia w czytaniu droga damo. ( wybacz ale jestes ostatnia i kolejna , ktora zupelnie nie kuma problemu ).


Przepraszam wszystkich ktorzy poczuli sie urazeni kopiowaniem ich prywatnych wypowiedzi. MILEJ LEKTURY I POWODZENIA W DALSZEJ PRACY NAD SERWEREM!!!

a zaczelo sie od postaci ktora za kilkadziesiat minut makra stracila 10 inta ( mial chorego tate ktory wymagal pomocy ) .

<Jackob> droghej
<Jackob> mag z 70 inta
<Droghlej> mam 84 inta po obcince.
1 PYTANIE :  ILE CZASU ZAJMUJE SKOKSANIE 84 - 94 ,  a ile czasu on pomagal ojcu . ( podobno 20 minut )
lecimy dalej naprawde w skrocie  :
<Droghlej> makra, makra, makra zabiły te gre.
<Droghlej> Makra na koxanie w lasach... na wszystko makra.
<Jackob> z noki 3210 tez korzystasz?
<Jackob> tez tak myslalem
<Jackob> ale jak zaczalem walic z palca cos
<Jackob> umarlem po 30 minutach
<Jackob> makro na grab ?
<Jackob> oczywista oczywistosc, ze ktos kto padl , powinien w sekunde  stracic staf
.
<Droghlej> A wiesz czemu nunc przestal grac?
<vibo> bo stranzicy przejebani
<Droghlej> bo wpadl na makro.
<Jackob> to jest durne
<Droghlej> Million ludzi przestalo grac przez makro , ja tez.
<Droghlej> Przecież grałbym do dzisiaj.
<Jackob> ja wpadlem 1 raz na makro , wiecie dlaczego ?
<Jackob> bo usnalem przed kompem
<Jackob> minal rok
<Jackob>  nie odkoksalem 1 ROK , 1 rok bo usnalem
<Jackob> do tej pory ide na pvm i mam na ryju 3 makroczeki bo OSZUKIWALEM ]:D
<Siudi> ja raz poszedlem chlac i zapomnialem wylaczyc lapka z makrem odpalonym
<Siudi> ;D
<zwis|aw> te obcinki to 1 co bym w****l
<Jackob> to zabilo dm
<Jackob> OCZYWISCIE
<Jackob> mojej 20 minutowej drzemki w ktorej ILE K***A SKOKSALEM INTA nie odzyskalem do dzis
<zwis|aw> zrobilbym automat co wyrzuca z gry i tyle  - KOMENTARZ CALEGO SERWERA : a teraz zdziwienie czemu nikt nie gra
<Jackob> ILE DROGHEJ SKOSKAL w  6 minut
<Droghlej> No u mnie było chyba 6 wlasnie albo 12 .
<Droghlej> Kiedys wpadłem na makro. Bodaj 15 minut miałem i wiecie co? GM mnie nie wsadzil tylko "utajnił" sprawę i  chuj. nawet admin nie wiedział. :D .
<Jackob> dlatego 10 online jest
<Jackob> a moze juz 2 lata minely a a dalej nie odkoksalem ?
<zwis|aw> no wszystko idzie zalatwic
<Droghlej> odwozilem pielegniarke od taty
<zwis|aw> a nie odrazu karac z grubej rury
<Siudi> Droghlej: od 2007 gram na dmce i tez mialem pogawedki, ostrzezenia
<Siudi> a nie scinke odrazu
<Siudi> raz spoznilem sie 3 min
<Siudi> i -100
<Siudi> a tu czapa
<Droghlej> chuj z tym 100 skila
<Droghlej> - 10 inta
<Droghlej> a mialem 94
<Droghlej> to bolalo
<Siudi> No no
<zwis|aw> no obcinka powinna byc na skill i tyle
<Siudi> pewnie
<zwis|aw> 2 raz na stat
<Droghlej> ale 10 inta? :D
--

<Jackob> nigdy nie zdawalem sobie z tego spraw, ale oni naprawde obcinkami przegrali ten serwer. A ci co pisali : " TY K***A ZLAPALEM GO " dawno ich tu nie ma, napije sie za to , za debilizm ludzki, aby przeminal
<zwis|aw> lapiac sobie delikwenta robili sobie +1 do stat , a online zazwyczaj -1
<Jackob> czemu nie mowiles im tego rok temu
<zwis|aw> moge sie przyznac , nie znalem jeszcze Renna
<zwis|aw> skacze po graczach , a ten se kuje , makroczek , puscilem i czekam i czekam
<zwis|aw> i leci 2
<zwis|aw> w sumie jakos 14 min
<zwis|aw> ale wyjebalem te screeny
<zwis|aw> mowie po chuj tracic gracza
<zwis|aw> i od tamtego momentu jakos nigdy z palca ni napisalem tej chorej komendy
<zwis|aw> automat tam chuj
<zwis|aw> niech robi swoje
<zwis|aw> ale nie zeby na pvmach wysylac okna
<zwis|aw> i przeszkadzac w grze
(do tej pory przez to ze usnalem i mi usunieta stat codzienienie na pvm dostaje w jape kilka makroczekow - bo przeciez oszukuje ! Jackob )
<zwis|aw> biora sie za pierdoly , zamiast cos w koncu zrobic
<zwis|aw> zeby starym graczom zaiponowac ,a nowych zachecic
<zwis|aw> nic
<zwis|aw> byle sie barwniki z kwiatkow kampilo
<Jackob> aqe kupowala nasiona 3 tygodnie przed zmiana czego sin np w przypadku zabrania barw nigdy nie robil, ale nie o tym temat.
( duzo oskarzen ale nie o tym temat ) p.s za takie rzeczy ludzie tu stanowiska tracili droga madame
<zwis|aw> po chuj sie zaglebiac, trzeba se lyknac,  bo sie nie da
<Jackob> ale mnie nakrecacie
<Jackob> to sie zle skonczy
<zwis|aw> glowa w klawiature i mozna isc spac
<Jackob> uwazaj bo obcinka czeka
<zwis|aw> no w sumie racja
<Jackob> ja np stalem sie ofiara kilku administratorow
<Jackob> 1 dal mi bana
<Jackob> 2 dal mi pk na cale konto
<Jackob> sluzbisci zajebali online i ich tu nie ma. Te obcinki te usuwanie temow z domkow z kupcow
<Jackob> mozna stworzyc system karania
<Jackob> a nie mozna systemu zwracania itemow z domkow/ kupcow
<zwis|aw> bo ma Dm w chuj mozliwosci , dobra domki chuj sie zawalaja itd ,  ale itemy u kupcow , powinny ladowac w banku
<Jackob> nie , wy******aj , nie logujesz,  zapomnij
<zwis|aw> wiesz jak cos stoi 5 lat to niech se znika
<zwis|aw> ale rownie dobrze tak jak piszesz mogloby ladowac w banku
<Jackob> pol online zabil asyl kasujac historie serwera
<Jackob> BO ARTY KUJA W OCZY
<zwis|aw> domek znika staff do banku i c**j niech se lezy
<zwis|aw> no szkoda
<Jackob> ultima powinna byc zasrana artefaktami.  klimacisz? masz nagrode. zaj***li to , a teraz zdziwko
<zwis|aw> tez chcialem kiedys usuniecia artow,  ale stwierdzilem ze ktos to kiedys zdobyl niech se ma , napracowal sie ktos
<Jackob> ale to fajne,  ze czytasz czyjas prace. Kilt : 100 zdan ALE  nieee
<zwis|aw> + do wygladu nic przeciez nie daje
<Jackob> ja nigdy nie mialem arta i co ?  nie mam co czytac
<zwis|aw> a napedza zeby zdobyc kolejny
<Jackob> za****li serwer zasadami osob ktore nie graja a aqe zbiera i ma dosyc
<zwis|aw> no tez nie mam , chcialem biala skore pisalem historie screeny itd odgrywalem i po co ?? NIC

Wiele osob rozumie, wiele osob boka rozne rzeczy, a wy sie rozwodzicie jak przyciagnac online. Walone bylo tak dlugo ze teraz zdziwko ???

Fel mial racje , reklama dzwignia handlu , ale po co , zeby skonczyc tak samo jak sie zaczelo ? Wsadzcie sobie te zasady w ... kąt jak nokie 3210 i pamiec ze uo bez makro to nie to samo.

« Ostatnia zmiana: 2017 05 07, 13:27:25 wysłana przez Jackob »

 

Offline Jackob

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 542
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #1 dnia: 2017 05 07, 00:27:22 »
Licz ze ktos przedstawi kolejne problemy z ktorymi sie borykamy a wy macie na to zaslepione oczy. Ja mam bana od hmm 6 lat na ultima-dm. Nigdy sie nie dowiedzialem za co. Pytalem.... Wiecie gdzie to teraz mam ? W tym samym miejscu  gdzie  pojawia sie zmiana nazw postaci ( podobno zabroniona )  , gdzie pojawia sie pomoc graczom z poziomu gma ( podobno zabroniona ) itp. Powodzenia. Ja wciaz wierze, ale nie w to , ze sie zamierza to zamykac - cyt admin.

Offline Jackob

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 542
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #2 dnia: 2017 05 07, 00:34:42 »
Ktos napisal ze Aqe powie ze to gowno placz.

Moim zdaniem - niech napisze i zrezygnuje.  (nie obrazaj sie, ale jak bedziesz uwazac takie posty za bzdure to wskazuje drzwi )

To moj ostatni tutaj post. Dinozaury niech zyja jak najdluzej.
« Ostatnia zmiana: 2017 05 07, 01:10:07 wysłana przez Jackob »

Offline Gorgian

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 421
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #3 dnia: 2017 05 07, 09:11:12 »
tez usnołem na makrze krecilem mixy 100 skila 80 inta ZABLOKOWANEGO, i dostalem -100 skila i -10 inta niewazne ze int byl zablokowany kilka lat

skala

  • Gość
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #4 dnia: 2017 05 08, 10:52:34 »
Gorg -10 inta dostales? :/

Offline dhagt

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1087
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #5 dnia: 2017 05 08, 21:04:02 »
Jako jeden z tych, którzy przez lata obcinali graczom skile i staty.....

Na pewno jest to jedna z przyczyn dla których gracze odchodzili z Dmki. Czy żałuje? Odrobinę, przy czym takie były zasady na tym schardzie i na to się gracz "makrujący" pisał
Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna spadku online. Jeśli miałbym wskazać równie istotną przyczyne, to napewno byłyby to odejścia graczy non-pvp zniechęconych zabijaniem ich przez innych graczy (wliczając w to autora topiku - ilu przez Ciebie sobie odpusciło Dmkę niestety nie jestem w stanie podać, nie mam dostepu do forum ekipy, a pamięc już nie ta). Kolejna przyczyna odejść wskazywana przez graczy to brak klimatu, brak ekipy z która grali, brak nowosci, złe zmiany itd.

Z perspektywy czasu wiele rzeczy na Dmce zrobiłbym inaczej. Coś co klika lat temu wydawało mi się "dmkowym bluźnierstwem" teraz bym przeforsował. No ale...czasu nie cofnę.

Uważam też, że serwer może sobie dalej stać - póki są osobe, które chcą to prowadzić i są gracze, którzy chcą poświecić swój czas na zalogowanie sie nie ma przeszkód by ten projekt dalej funkcjonował.

Na zakończenie bonusy: :)
1. Miłe słowa gracza do mnie ( taka praca gma, choć akurat nie wiem o co poszło, ot się gracz zdenerwował - na innego gracza/gma -  i wyładował na gmpagu, co następnego dnia znalazłem :) )

2. "tez usnołem na makrze krecilem mixy 100 skila 80 inta ZABLOKOWANEGO, i dostalem -100 skila i -10 inta niewazne ze int byl zablokowany kilka lat" Wilian, jesteś młodym człowiekiem i takie luki w pamieci.....

Pozdrawiam



[22:40] <Tin> kappa to dzieci maego
[22:40] <Tin> moim zdaniem
[22:40] <Tin> ten loch odzwierciedla jego charakter

Offline [K]

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 202
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #6 dnia: 2017 05 08, 21:39:38 »
szach i mat.

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 532
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #7 dnia: 2017 05 08, 21:50:27 »
 :o :o :o :o :o :o

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #8 dnia: 2017 05 08, 23:45:17 »
Gorgian jakie nob staty!

Ha ha ha ha!

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #9 dnia: 2017 05 09, 19:22:48 »
Eeee, nie. Po prostu serwer wegetowałby kilka-kilkanaście miesięcy dłużej z 10-30 większym online. Czy to taka ogromna różnica?

Poza tym, masz jakieś dane co do ratia sprawiedliwych:niesprawiedliwych kar? Bo mnie się wydaje, że jednak dużo więcej osób świadomie oszukiwało.
Już pomijam fakt, że część z tych historii brzmi mało prawdopodobnie.


Ale żeby nie było tak negatywnie, to pomysł z wywalaniem z serwera przy przyłapaniu wydaje mi się genialny. Nie karałoby to osób przypadkowo zostawiających makra, a gdyby komuś przydarzyło się to kilka razy, to wtedy powinna dopiero leciec obcinka.

Tak więc generalnie macie racje, że takie niesprawiedliwe karanie mocno zniechęciło kilkanaście osób do gry, prawda, że można było wymyśleć lepsze rozwiązanie tego problemu, ale teza, że te kilkanaście osób uratowałoby serwer... Przecież to bez sensu.

Serwer/gra upadła, bo jest już zbyt archaiczna. Nowi gracze nie przybywali i nie będą przybywać choćby nie wiem co. Inne pokolenie, inne potrzeby, jest dużo więcej ich zdaniem "lepszych i ciekawszych gier". Starzy gracze zaczeli żyć swoim prawdziwym życiem, na to wirtualne brakuje im czasu. Ta garstka która ma (z różnych powodów) i czas i ochotę do gry to za mało. Niestety.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Hektor

  • Gość
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #10 dnia: 2017 05 09, 20:25:51 »
Eeee, nie. Po prostu serwer wegetowałby kilka-kilkanaście miesięcy dłużej z 10-30 większym online. Czy to taka ogromna różnica?

Poza tym, masz jakieś dane co do ratia sprawiedliwych:niesprawiedliwych kar? Bo mnie się wydaje, że jednak dużo więcej osób świadomie oszukiwało.
Już pomijam fakt, że część z tych historii brzmi mało prawdopodobnie.


Ale żeby nie było tak negatywnie, to pomysł z wywalaniem z serwera przy przyłapaniu wydaje mi się genialny. Nie karałoby to osób przypadkowo zostawiających makra, a gdyby komuś przydarzyło się to kilka razy, to wtedy powinna dopiero leciec obcinka.

Tak więc generalnie macie racje, że takie niesprawiedliwe karanie mocno zniechęciło kilkanaście osób do gry, prawda, że można było wymyśleć lepsze rozwiązanie tego problemu, ale teza, że te kilkanaście osób uratowałoby serwer... Przecież to bez sensu.

Serwer/gra upadła, bo jest już zbyt archaiczna. Nowi gracze nie przybywali i nie będą przybywać choćby nie wiem co. Inne pokolenie, inne potrzeby, jest dużo więcej ich zdaniem "lepszych i ciekawszych gier". Starzy gracze zaczeli żyć swoim prawdziwym życiem, na to wirtualne brakuje im czasu. Ta garstka która ma (z różnych powodów) i czas i ochotę do gry to za mało. Niestety.

to wyjasnij dlaczego tak duzo ludzi potrafi grac w gry typu minecraft?
grafike i animacje mozna porownac do czasow atari, a mimo to gracze sie znajduja?
z mojego punktu widzenia ultima na polskiej scenie rowniez moze zaistniec, jesli tylko znajda sie odpowiedni ludzie do poprowadzenia servera

Offline kometes

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 138
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #11 dnia: 2017 05 09, 20:45:04 »
Eeee, nie. Po prostu serwer wegetowałby kilka-kilkanaście miesięcy dłużej z 10-30 większym online. (...)
Zgadzam się w 100%
Przez 10 lat gry odeszło wielu znajomych, a ci którzy odeszli z powodu kary za makro to góra 10-15%, więcej ludzi znam którzy kontynuowali grę i odkoxowywali straty, niż tych, którzy zrezygnowali z gry po obcince...
Każdego dnia modlę się o to, by mój cytat nie znalazł się w czyjejś stopce...
Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i przewiduj koniec.

Offline mateo

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 152
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #12 dnia: 2017 05 09, 21:19:56 »
Online większy o 10-30 niż mamy dzisiaj byłby niezłym wynikiem, poza tym wiadomo, że online napędza się sam, więc odpowiadając na twoje pytanie - jest to duża różnica :)

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #13 dnia: 2017 05 10, 22:55:41 »
A moim zdaniem mocno przyczyniła się frekwencja chaosu w ekipie. Był czas, że pół ekipy to był chaos, a pół to neutrale. Echa tych czasów do teraz są widoczne w postaci graczy (chaos), których opis postaci to 2 zdania z błędami ortograficznymi, składniowymi i interpunkcyjnymi, a na postaci 3 artefakty, skóra, przydomek. Artefakty top level oczywiście.
To zniechęciło dużą część orderu (np. takie opcje jak wyprawiał enkill), bo gra w takich warunkach nie ma sensu. A order był bardzo liczną grupą - no ale do czasu, bo jak długo można grać przeciwko mistrzom gry...

Offline Darod

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 106
Odp: Czym przegraliscie serwer?
« Odpowiedź #14 dnia: 2017 05 15, 12:21:37 »
A moim zdaniem mocno przyczyniła się frekwencja chaosu w ekipie. Był czas, że pół ekipy to był chaos, a pół to neutrale. Echa tych czasów do teraz są widoczne w postaci graczy (chaos), których opis postaci to 2 zdania z błędami ortograficznymi, składniowymi i interpunkcyjnymi, a na postaci 3 artefakty, skóra, przydomek. Artefakty top level oczywiście.
To zniechęciło dużą część orderu (np. takie opcje jak wyprawiał enkill), bo gra w takich warunkach nie ma sensu. A order był bardzo liczną grupą - no ale do czasu, bo jak długo można grać przeciwko mistrzom gry...

Jak to ktoś ujął, "szach i mat" :D