Autor Wątek: Pytania po długiej nieobecności  (Przeczytany 5238 razy)

Offline chud

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 96
Pytania po długiej nieobecności
« dnia: 2017 05 17, 23:56:35 »
Cześć


Dość długo mnie tutaj nie było stąd mam kilka pytań a propos kilku zmian, których nie rozumiem, a jakie nastąpiły na serwerze.


1. Przetapianie rudy - czy ktoś może mi wyjaśnić jakie było uzasadnienie dla przetapiania rudy po 10 sztuk na raz?? To jedna z rzeczy, których totalnie nie rozumiem
2. Eval i anatomia - jaki jest cel możliwości oceniania dopiero po chwili zatrzymania się i kilku sekundach czekania? Czy to działało wcześniej źle?
3. Czy coś takiego jak zwykły woj ma tutaj jakikolwiek sens?
4. Czy przy tak mocno zmniejszonym online nadal jest sens tak mocno zmuszać graczy do grupowego pvm? Tutaj chodzi mi o utrudnianie (wróć!), czy po prostu przedłużanie walki z mobami, które wcześniej były w zasięgu solo pvm, a teraz sprawiono, że jest to nieopłacalne
5. Czy można naprawiać mocno zniszczone przedmioty (zbroje, bronie, ciuchy, narzędzia), czy mamy jednorazówki?


Prosiłbym o nie robienie z tematu gównoburzy, a konkretne odpowiedzi, zwłaszcza o podanie przyczyn wprowadzenia niektórych zmian.


Pozdrawiam


 

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #1 dnia: 2017 05 18, 07:28:38 »
2. Eval i anatomia - jaki jest cel możliwości oceniania dopiero po chwili zatrzymania się i kilku sekundach czekania? Czy to działało wcześniej źle?
Eval i anatomia nie wymagaja zatrzymania sie i czekania na celownik. Moze jakis problem z clientem/easyuo/razorem/bindem?
3. Czy coś takiego jak zwykły woj ma tutaj jakikolwiek sens?
Zwykly woj bez podklasy? Nie bardzo.
5. Czy można naprawiać mocno zniszczone przedmioty (zbroje, bronie, ciuchy, narzędzia), czy mamy jednorazówki?
Nie mozna.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline Felixor

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 676
  • LoA, bijacz!
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #2 dnia: 2017 05 18, 07:43:23 »

2. Eval i anatomia - jaki jest cel możliwości oceniania dopiero po chwili zatrzymania się i kilku sekundach czekania? Czy to działało wcześniej źle?



Niestety ale ktoś to po cichu zmienił... zmiana, która nie miała newsa ani uzasadnienia.
"Nie będzie miał nigdy prawdziwych przyjaciół ten, kto nie lęka się robić sobie wrogów."
"Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu."

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #3 dnia: 2017 05 18, 08:10:15 »
A to przepraszam, widze, ze tez juz nie jestem na biezaco za bardzo.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline naturel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 177
  • HATE ME!
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #4 dnia: 2017 05 18, 15:29:50 »
@sin nie czeka się na celownik tylko już po wybraniu targetu nie można się jakieś 2-3s ruszać i trzeba mieć LoS danego targetu aby udało się ocenić.


@1. Z tego co pamiętam to zostało to zmienione ze względu na niszczenie się rudy przy przetapianiu (chodziło oczywiście o to by było trudniej :P) Kiedyś nie mając 100% można było próbować przetopić np. 1k sztab royala i po zniszczeniu kilku sztab udawało się machnąć całe 1k na raz. Teraz nie mając odpowiedniego poziomu umiejętności zniszczysz co najmniej połowę :)

@2. Działało raczej dobrze więc nie wiem, ale myślę że j/w czyli po prostu utrudnienie gry.

@3. Zwykły woj tutaj nie istnieje. Jedyna możliwość by być dobrym tankiem to posiadanie um. Fanatyzm. Ewentualnie w grę wchodzi beserker ale to raczej do solo pvm bo na lepszych mobkach słabo wypada.

@4. O tym zapomnij. Niestety DM zawsze dostosowywał się do najlepszych graczy i o postaciach typu 7/6 nawet nie myśli. Wątpię aby ktoś się nad tym chociaż zastanawiał bo po cofnięciu niektórych zmian gra będzie zbyt łatwa dla tych kilku postaci z 9/8 czy 9/9.

Tutaj mogę ci tylko zaproponować rozwiązanie "made by DM" czyli: "Nie dajesz rady? To znaczy że masz słabą postać albo nie umiesz grać. Koxaj więcej, olej dom, rodzinę, kobietę, znajomych i będziesz mógł zabić solo smoka w czasie krótszym niż godzina.

@5. Kiedyś zostało to tak magicznie zmienione że jest po prostu nieopłacalne. Taniej wyjdzie kupić nową :) Ogólnie - jednorazówki.
Cytat: Tinerot
Moja sugestia: Znajdź sobie pracę, hobby albo dziewczynę.
Dobrze szefie! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
BUT! The main award goes toooo...... :
Cytuj
[20:23] <Fel> TY chyba zyjesz w swiecie ultimy

Offline swider

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 76
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #5 dnia: 2017 05 18, 15:58:16 »
@3 Nie wiem dlaczego sadzicie, ze nia mozna na dm grac zwyklym wojem, bez podklasy. Miksa biala / niebieska daje wiekszego blessa niz wierny, miks kamiennej skory daje wiekszego prota niz wierny. Posiadanie fanatyzmu daje nam reactiva, mlot bogow i avatara. No i odwolanie sie czasem przydaje. Czy to warte poswiecania 100 skillcapa? Nie sądzę. Do tego woj bez fanatyzmu moze sie ukrywać na widmie.

@4 Jakbys mogl specyzowac jakie moby wypadly poza zasięg opłacalności bicia solo?

Offline naturel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 177
  • HATE ME!
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #6 dnia: 2017 05 18, 19:10:38 »
@swider czy kiedykolwiek (a jeśli tak to kiedy ostatni raz?) byłeś na pvm pure puszką? :D bo ja jako mag widizałem tylko jak pure puszka 8/7 sklada sie szybciej niz berek 7/6.
Cytat: Tinerot
Moja sugestia: Znajdź sobie pracę, hobby albo dziewczynę.
Dobrze szefie! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
BUT! The main award goes toooo...... :
Cytuj
[20:23] <Fel> TY chyba zyjesz w swiecie ultimy

Offline muya

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 188
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #7 dnia: 2017 05 18, 20:39:19 »
swider nie potrzebuje puszki zeby tankowac top moby :D
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.

Offline [K]

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 202
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #8 dnia: 2017 05 19, 09:10:37 »
Naturel mało więc widziałeś

Offline swider

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 76
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #9 dnia: 2017 05 19, 09:51:07 »
Naturel: przeciez pure puszka z miksem kamiennej skory ma wiecej ar niz wierny ze swoim protem czyli... Jest lepsza do wytankowania kazdego z mobow?

Offline naturel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 177
  • HATE ME!
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #10 dnia: 2017 05 19, 10:02:33 »
a czy nie jest przypadkiem tak że wierny ma redukcje obrażeń ze skilla oprócz tej ze zbroji?
Cytat: Tinerot
Moja sugestia: Znajdź sobie pracę, hobby albo dziewczynę.
Dobrze szefie! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
BUT! The main award goes toooo...... :
Cytuj
[20:23] <Fel> TY chyba zyjesz w swiecie ultimy

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #11 dnia: 2017 05 19, 10:30:04 »
Z tego co pamietam to nie naturel. Zreszta zdazalo mi sie robic duze pvm z wojem lotrem, ktory co prawda ma bonus do kamiennej, ale nie ma plyty, wiec pewnie osiagi ma pewnie nieco nizsze niz puszka bez tego bonusu. Zdazalo mi sie tez robic pvm z wojem 9/9 w royalu, ktory wywracal sie od smokow, wiec same cyferki postaci nie odgrywaja az tak znaczacej roli. ;-) Ba, kiedys z Karlakiem lalismy wielkie wyrmy we dwojke jak mial hybryde i szlo calkiem sprawnie (tankowal bez tarczy, za to z lukiem :-)). Natomiast sadze, ze spaczonego wyrma juz nie zabilibysmy w innej konfiguracje we 2 osoby niz wlasnie wierny+mag z podklasa.
Niemniej jednak 100% skillcapa za mozliwosci podklasy (wierny/lotr) wydaje sie byc na granicy must-have.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline naturel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 177
  • HATE ME!
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #12 dnia: 2017 05 19, 13:06:58 »
dlaczego więc praktycznie wszystkie puszki mają fanatyzm?:)

pszypadek? nie sondze :)
Cytat: Tinerot
Moja sugestia: Znajdź sobie pracę, hobby albo dziewczynę.
Dobrze szefie! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
BUT! The main award goes toooo...... :
Cytuj
[20:23] <Fel> TY chyba zyjesz w swiecie ultimy

Offline swider

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 76
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #13 dnia: 2017 05 19, 14:27:53 »
No mają fanatyzm bo jest wygodniej grac wiernym, nie musisz nosic butli blessow, butli z protem, masz recalla itp. Ale to wzystko ne oznacza, ze puszka bez wiernego jest niegrywalna. Ja gram wojem z szelma, bez luka. Uwazam, ze jest lepszy niz wierny. :)

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 531
Odp: Pytania po długiej nieobecności
« Odpowiedź #14 dnia: 2017 05 19, 22:19:59 »
Wszystkim się da biegać w pvmach: czysta płytą , wiernym , szelma , berkiem . Wszystko zależne jak ktoś to robi i z kim.
Bardoliłem każdej z wymienionych możliwości i każda dawała radę. Więc to zależne tylko i wyłącznie od zainteresowanego moim zdaniem  8)