Autor Wątek: Nowe pkty w taryfikatorze  (Przeczytany 9566 razy)

Offline Felixor

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 676
  • LoA, bijacz!
Nowe pkty w taryfikatorze
« dnia: 2017 08 22, 09:26:10 »
Może mi ktoś łaskawie wytłumaczyć to zdanie:

"Przekazywanie itemów pomiędzy postaciami z jednego konta - dotyczy to wszystkich rodzajów przedmiotów i kazdej sytuacji (nie przyjmujemy tlumaczenia, ze jakis przedmiot zostal tylko "dotkniety", ale nie przekazany). "

a dokładniej "jakis przedmiot zostal tylko "dotkniety", ale nie przekazany".

Jako gracz pvp prawie codziennie spotykam się z itemami, które wędrują pomiędzy postaciami. Stwierdzenie "nie przyjmujemy tłumaczenia, ze jakiś przedmiot został tylko dotknięty" jest dla mnie dość dziwne :/
"Nie będzie miał nigdy prawdziwych przyjaciół ten, kto nie lęka się robić sobie wrogów."
"Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu."

 

Offline Masa

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 63
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #1 dnia: 2017 08 22, 10:44:56 »
Tendencja na DM wygląda następująco: im mniejszy online tym surowsze zasady. Pewnie, doceńmy te 5 osób które jeszcze gra...


Język.
« Ostatnia zmiana: 2017 08 22, 11:55:06 wysłana przez Aqe »

Offline sindario

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 87
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #2 dnia: 2017 08 22, 10:52:49 »
Ta bzdura była już powodem rezygnacji z DM bardzo dobrych graczy. Ten punkt można nazwać "strzałem w głowę DM".

Jednak przypadki przypadkowego "przekazania", podczas pvm zdarzają się chyba często. I nie kończą się karą.
Wiem bo nieraz sam miałem okazję podnieść coś czego nie powinienem (po zorientowaniu się oczywiście od razu to odkładałem), kary jak dotąd nie dostałem.

Ale jak to jest z trofeami/fantami z PVP, nie wiem.. powinno być to jakoś logicznie rozwiązane i wytłumaczone przez ekipę.

Offline Jackob

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 542
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #3 dnia: 2017 08 22, 11:30:01 »
Sindario w czym byli tacy dobrzy?

Fel : Bedziesz sie tlumaczyl, nie ma zlituj.

Offline Aqe

  • Administrator
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 2457
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #4 dnia: 2017 08 22, 12:07:34 »
Może mi ktoś łaskawie wytłumaczyć to zdanie:

"Przekazywanie itemów pomiędzy postaciami z jednego konta - dotyczy to wszystkich rodzajów przedmiotów i kazdej sytuacji (nie przyjmujemy tlumaczenia, ze jakis przedmiot zostal tylko "dotkniety", ale nie przekazany). "

a dokładniej "jakis przedmiot zostal tylko "dotkniety", ale nie przekazany".

Mogę. Nikt Cię nie zamknie za przypadkowo dotknięty przedmiot. Każdy item jest osobno sprawdzany.
Inaczej to wygląda kiedy firstem położysz worek pełen rzeczy, przelogujesz na seconda, podniesiesz itemy i będziesz ich używał. Tu o przypadku nie ma mowy.


Jednak przypadki przypadkowego "przekazania", podczas pvm zdarzają się chyba często. I nie kończą się karą.
Wiem bo nieraz sam miałem okazję podnieść coś czego nie powinienem (po zorientowaniu się oczywiście od razu to odkładałem), kary jak dotąd nie dostałem.

Ale jak to jest z trofeami/fantami z PVP, nie wiem.. powinno być to jakoś logicznie rozwiązane i wytłumaczone przez ekipę.


Zgadza się, zwłaszcza kiedy w ekipie pvm jest więcej niż jedna postać z konta (wymieniają się). To samo dotyczy pvp. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i w razie wątpliwości decyduje zdanie większości.


Reszty wypowiedzi nie będę komentować. Proponuje przeczytać komunikat http://dm-uo.pl/?p=1826 - od tego czasu logi są sprawdzane a wczoraj zostało to jedynie oficjalnie dodane do taryfikatora.

Offline jaskolka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 58
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #5 dnia: 2017 08 22, 17:23:31 »
Tendencja na DM wygląda następująco: im mniejszy online tym surowsze zasady. Pewnie, doceńmy te 5 osób które jeszcze gra...


Język.

Moim zdaniem punkt mówiący o zakazie odbijania się drugą postacią jest lekką przesadą. Przy takim online ciężko jest kogokolwiek znaleźć do pomocy albo do odbicia, tak aby nie naruszyć tego punktu regulaminu.

Rozumiem, że niewłaściwe jest odbijanie się postacią B, kiedy padła A, oraz przybiegania postacią A kiedy już tylko pozostaje się zebrać. I tutaj oczywiście podpisuje się pod zakazem, ale wierzę, że takie sytuacje nie są nagminne.

Natomiast w przypadku większego pvm, gdzie wymagana jest grupa graczy uważam, że przesadą jest zabranianie przelogowywania się graczy na różnych etapach wyprawy. Również jeśli cała grupa bądź część grupy padnie. W takiej sytuacji podejrzewam, że zamiast dokończyć wyprawę, konieczne by było zakończenie zabawy w lekkiej frustracji. Poprzednie zapisy były wystarczające by ograniczyć zachowania rażąco sprzeczne z regulaminem i pozwalały na lekkie przymknięcie oka w sytuacjach, kiedy zdrowy rozsądek okazywał się lepszy niż jakikolwiek regulamin.

Nie zniechęcajmy do gry zbędnymi zapisami i zaostrzaniem taryfikatora. Pozostało tak niewielu graczy, że kierunek zmian powinien iść w stronę umilenia im czasu online, a nie zbudowania machiny do karania za wszystko co możliwe.
Bądźmy ludźmi :)

Pozdrawiam
Zapraszamy do Buccener's Den! Kanał miasta: #bucc-dm
Masz pytania i szukasz odpowiedzi? Odwiedź nas na kanale #help-dm

Offline Tomals

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 18
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #6 dnia: 2017 08 22, 17:58:15 »
A Wy się dziwicie że nie ma ludzi do grania. Jak może będzie online 40+ to i łatwo znaleźć ludzi co akurat mają na sprzedaż rzeczy które potrzebujemy. Ale jak przy online 5 nabyć potrzebne rzeczy?

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #7 dnia: 2017 08 23, 10:03:43 »

Jako gracz pvp prawie codziennie spotykam się z itemami, które wędrują pomiędzy postaciami. Stwierdzenie "nie przyjmujemy tłumaczenia, ze jakiś przedmiot został tylko dotknięty" jest dla mnie dość dziwne :/

To jest PvP? ;d

Offline Havv0c

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 719
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #8 dnia: 2017 08 23, 20:47:29 »
Podpunkty te tak jak napisała Aqe dotyczą przede wszystkim przegięć ze strony osób, które myślą, że umkną ekipie takie "szczegóły" jak masowo przekazywane itemy, czy padanie i odbijanie się samemu - bez pomocy nikogo innego. Nie dotyczy to raczej dużych pvm i sytuacji które opisuje Jaskółka.

Podpunkt dotyczący itemów obejmuje masowo przekazywane przedmioty z postaci na postać, a nie przedmioty przypadkowo dotknięte czy zgrabione bezwiednie po pvp - widzimy to. Przy zabronionym "dotknięciu, a nie przekazaniu" chodzi głównie o sytuacje typu "jedna postać ma magika - drugą tego magika identuje" lub "jedna postać ma nieprzeczytana mapę - drugą ją odczytam" itp. Nie popadamy wbrew pozorom w chore skrajności i wszelkie tego typu przypadki rozpatrywane są indywidualnie, spokojnie. Pomimo niskiego online liczymy ciągle na Waszą uczciwość i grę fair play zgodną z regulaminem. Nie mamy zamiaru wrzucać żadnych kar bezpodstawnie, czy jak napisałem wcześniej - wchodzić w chore skrajności. Chcielibyśmy, aby DM na nowo zapełniło się graczami, jednakże nie jest rozwiązaniem pełne bezprawie i samowolka. Stąd oficjalny taryfikator, który powinien dawać do myślenia "co może mnie spotkać, gdy zrobię to czy to". To ma być drogowskaz, a nie ściana.
Never Give Up.

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 307
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #9 dnia: 2017 08 23, 21:57:27 »
A co jak gdy jesteśmy na drobnym pvm z jednym kolegą, on padnie, a kolega postanowi wejść na seconda aby móc wraz ze mną odzyskać jego przedmioty które ja zbiorę i zwrócę jego firstowi powiedzmy następnego dnia? Zakładajac, że zachowam klimat jak gdyby przyszedł do mnie zupełnie inny gracz.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Aqe

  • Administrator
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 2457
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #10 dnia: 2017 08 25, 21:10:20 »
Nie widzę w tym przypadku przekazania przedmiotów miedzy postaciami z jednego konta bo zbierasz je Ty.

Offline Jackob

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 542
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #11 dnia: 2017 08 27, 20:04:16 »
Nie widzę w tym przypadku przekazania przedmiotów miedzy postaciami z jednego konta bo zbierasz je Ty.

To jest istotny problem. Czy taka sytuacja jest lczeniem życia postaci?. Nie od dziś wiadomo że zdarza,a się wielu osobom zmieniać postacie podczas pvm.

Vibo

  • Gość
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #12 dnia: 2017 08 28, 19:38:49 »
Tu nic nie można robić bo zaraz ban 28 dni :D

Offline Aqe

  • Administrator
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 2457
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #13 dnia: 2017 08 28, 23:13:19 »
Nie widzę w tym przypadku przekazania przedmiotów miedzy postaciami z jednego konta bo zbierasz je Ty.

To jest istotny problem. Czy taka sytuacja jest lczeniem życia postaci?. Nie od dziś wiadomo że zdarza,a się wielu osobom zmieniać postacie podczas pvm.

Ja tu problemu nie widzę.

Przedstawię to na przykładzie. Idziemy na pvm, moja postać to wojownik. Nie jest dobrze, dochodzi kolejny wojownik, dużo lepszy a drużyna stwierdza że lepiej mieć jednego maga więcej. Przelogowuje i wracam na to pvm magiem, bijemy i bijemy aż w końcu mobek pada. Zbieramy łupy i je dzielimy, w tym mój mag dostaje swoja działkę. Czy za to należy się kara ? czy to łączenie życia postaci ? Nie. Zaraz zapytacie zapewne czemu i słusznie. Kiedyś pozwolono na granie kilkoma postaciami w jednej grupie pvm/pvp, rozszerzyło się to do posiadania kilku postaci z jednego konta w tej samej gildii a nawet mieszkają w tym samym domku. Czy to jest dobre? moim zdaniem nie, jednak taka była decyzja i należy ją uszanować.

Jeszcze dorzucę przykłady:

- idziemy na pvm, jestem magiem, mobek pada i do tego jest szansa na zrobienie skrzyni skarbów. Tyle ze zamek zabezpieczony i potrzeba skilla zwanego włamywaniem. Przelogowuje, otwieram złodziejem skrzynie i wracam na maga. Taki przypadek to wykorzystywanie umiejętności innej postaci z konta w celu wzbogacenia się. Czy za to jest kara ? tak.

- biegam sobie po lesie magiem i padam, przelogowuje na wojownika i wybijam mobki które zjadły mojego maga, wracam na maga i zbieram przedmioty. Czy za to jest kara? oczywiście.

Na koniec mój ulubiony przykład, stawiam magiem portal do miasta, przelgowuje na wojownika i korzystam z portalu. Czy to jest łączenie życia postaci poprzez wykorzystywanie umiejętności innej postaci z konta? znacie odpowiedz na to pytanie.

Taryfikator kar nawet mając 100 punktów nie będzie zawierał odpowiedzi na wszystkie wasze pytania, ekipant nie będzie cały dzień siedział tylko po to żeby kogoś złapać. Ekipa to też ludzie, podejmujemy decyzje i zdarza się że są błędne. Nie da się tego uniknąć. Jednak kiedy tak się już stanie liczę na odzew z waszej strony i kulturalną rozmowę zamiast wyzwisk.


Tu nic nie można robić bo zaraz ban 28 dni :D

Coś Ci się pomyliło, za obrażanie ekipanta spotkała Cię zasłużona nagroda.

Offline swider

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 76
Odp: Nowe pkty w taryfikatorze
« Odpowiedź #14 dnia: 2017 08 29, 00:27:40 »
Przecież Vibo napisał krótkie, lekko ironiczne zdanie, które nie dotkneło żadnego ekipanta i dałaś mu za to karę? Jesteś najgorszym adminem na DM od kiedy tu gram, wstyd i żenada.