Autor Wątek: Coś tu się wg dzieje ?  (Przeczytany 49981 razy)

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 532
Coś tu się wg dzieje ?
« dnia: 2018 01 13, 19:52:13 »
Tak jak wyżej  :D Jak się ma DMka ?

 

Offline sindario

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 87
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #16 dnia: 2018 01 17, 12:51:43 »
na pewno się coś niebawem zmieni... prawda?

Offline Allton

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 52
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #17 dnia: 2018 01 17, 13:59:59 »
Ziomeczku widze ze nie tracisz wiary w ludzi  :)

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #18 dnia: 2018 01 19, 20:16:54 »
19.01.2018
online: 4
Nimrod tłucze w gong i nikt nie przychodzi.

Trwająca ponad dekadę wojne wygrywa order.
Dzięki za grę!

Offline Ger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 73
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #19 dnia: 2018 01 19, 21:22:44 »
Tak jak już nie raz mówiłem niestety server w postaci jakiej jest raczej nie odżyje i pokazują to wszystkie Polskie servery uo.

Obecnie jest 1 który ma online w granicach 50-70 ale został otworzony na typowych fun zasadach czyli postac i grajcie.

DM według mnie ma najlepszy oskrypt. Szkoda żeby leżał i się marnował...

Czy nie możemy równolegle otworzyć drugiego servera na próbę? Gainy tak aby postać koxało się w 20-30 godzin i grajcie. Będzie popyt to się pomyśli nad koncepcją "finalną"

Jak wyzej
DM ma na bank najlepszy oskrypt.
Pogralem 3 dni na CL ... lucznik w pelnej plycie z corpem i in vas mani ... zero balansu czy nawet sensu
A online maja okolo 40, bo nie trzeba koxac, zakladasz postac 9/9 i grasz sobie for fun ze znajomymi

Jak napisal Thiass, dajcie oskrypt DMki tylko gainy takie zeby w 2 dni skoxac postac i sie bawic pvm i pvp

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #20 dnia: 2018 01 20, 12:41:16 »
Nie do końca rozumiem. Na DMie jest pewnie ze 100 postaci skoksanych na full i nikt z nich nie gra. Ale jak się da szybkie koksanie postaci to wrócą, będą od nowa koksaći grać?
Edit: a jeśli mówicie o pozyskaniu nowych graczy, to ja tego nie czuję. Ultima nie przyciąga już ludzi, to zbyt stara gra
« Ostatnia zmiana: 2018 01 20, 13:16:11 wysłana przez Nim_Dragonus »

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #21 dnia: 2018 01 20, 14:49:22 »
1) Postacie skoxane na maxa (gracze pvp) - Dlaczego nie gram? Bo nie mam celu. Skrzynka jest wypchana na takim poziomie, że moge latać pvp do końca świata i jeden dzień dłużej. Żeby było jasne nie mówię tu o broni i zbroi ale też magolach, eosach itd
   - Jeśli mam nowy serv z szybkim koxem - problemem stają się regi, zbroje, magiki itd. Wraca pvp gdzie ludzie biegają w bagnie, pirycie. Inni zaś wyskakują w magolach i koszą kosztem czegoś. Zastanów się jaki wyścig i fun będzie np o regi, kości demona czy inne pierdołki których przez 1-2 miesiące ciągle będzie brakować.
   - Mogę pograć sobie postacią, którą nie grałem bo nie chciało mi się zmieniać skilli/statów

2) Postacie skoxane ale nie grające pvp - jest baaaardzo dużo ludzi na DM która pvp by pograła ale się bała. Bo potem pk bo szkoda gearu itd a tak sporo osób wraca żeby się pobawić bez płaczu że mnie zabił
3) Ludzie którzy chcieli ale nie skoxali - spora grupa według mnie
4) GRACZE INNYCH SERVÓW - jak pokazał CL popyt jest. Sądzę, że pojawi się grupka ludzie z innych servów która zechce popatrzeć jak to u nas było.

Cytuj
Nie do końca rozumiem. Na DMie jest pewnie ze 100 postaci skoksanych na full i nikt z nich nie gra.
Natomiast kupa starych pierników w tym i innych tematach mówi że pograła by na nowych zasadach - Tak jak mówiłem zrobić to na zasadzie diablo i sezonów. Serv się przesyca stuffem itd to wipujemy i heja od nowa  ;) - Warto chyba spróbować.
Szczególnie, że nic nie trzeba zmieniać. Na początek jedyna zmiana to mooocne wkręcenie gainów i bawcie się. Czas pokaże czy ludzie będą się bawić czy nie. Lepiej chyba próbować niż trzymać serv na 3 osób.


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline [K]

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 202
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #22 dnia: 2018 01 20, 18:30:59 »
Rozwiązanie jest bardzo proste, o którym część graczy mówi od dawna, lecz "zarząd" głupchy.

1. Vipe wszystkiego- ci którzy płakali na nie i tak nie grają
2. Przyśpieszenie koxu skilla tak aby zamiast 100 h na dany skill poświęcić max 6-7
3. Przyśpieszenie koxu stata, z czego 160 do rozdania na początku, reszta przyśpieszona x6
4. Wyłączenie makroczeków, lecz robienie danej czynności dłużej niż 30 min bez przerw powoduje dc- tu też nadzór ekipy
5. Zniesienie zakazu pk, jednakże wprowadzenie stef "bezpiecznych"
6. Reszta to organizacja czasu przez ekipe

Nic wiecej dm nie potrzeba. Dmce która jest zajebista skryptowo, pvp jak i pvm oraz rzemiosla na glowe bija cl ktora to miala online, a ktora zabilo wlasnie bieganie w plycie i czarowanie a`la corpow, oraz przepchanie skrzyn itemami z makra, ktore to bylo dozwolone bez żadnych regół.

Offline VoDo

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 314
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #23 dnia: 2018 01 21, 19:36:24 »
Rozwiązanie jest bardzo proste, o którym część graczy mówi od dawna, lecz "zarząd" głupchy.

1. Vipe wszystkiego- ci którzy płakali na nie i tak nie grają
2. Przyśpieszenie koxu skilla tak aby zamiast 100 h na dany skill poświęcić max 6-7
3. Przyśpieszenie koxu stata, z czego 160 do rozdania na początku, reszta przyśpieszona x6
4. Wyłączenie makroczeków, lecz robienie danej czynności dłużej niż 30 min bez przerw powoduje dc- tu też nadzór ekipy
5. Zniesienie zakazu pk, jednakże wprowadzenie stef "bezpiecznych"
6. Reszta to organizacja czasu przez ekipe

Nic wiecej dm nie potrzeba. Dmce która jest zajebista skryptowo, pvp jak i pvm oraz rzemiosla na glowe bija cl ktora to miala online, a ktora zabilo wlasnie bieganie w plycie i czarowanie a`la corpow, oraz przepchanie skrzyn itemami z makra, ktore to bylo dozwolone bez żadnych regół.

I tak nie będzie bo przecież kilku ludzi, którzy nie grają od kilku lat zapłacze się po stracie pixeli :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
MROOOOOOOOOOOOOOOOOOK !

https://imgur.com/u4P8O7g

Offline Badalaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1534
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #24 dnia: 2018 01 21, 22:12:16 »
Dodałbym do postu [K] przywrócenie głównej linii fabularnej konfliktu Order vs Chaos. Jakiś następca Britisha i Blackthorna. Byłoby to łatwe do zrozumienia dla kogoś nowego na DM. Taki konkretny odwieczny konflikt do którego można dołączyć.

No i stare dobre banki z silnymi magami bankowymi(może tak jest teraz, nie wiem). Coś by były bezpieczne miejsca do handlu i odgrywania. W sumie jakiś obszar (wyspa?) w formie safezona też by się przydała - do odgrywania i craftu.

No i szybsze pozyskiwanie materiałów do craftu. Może być, a nawet powinno, połączone z znacznie szybszym rozpadaniem się wszystkiego.


P.S. Na taki "szybki" DM sam bym chętnie wrócił.

Offline [K]

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 202
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #25 dnia: 2018 01 21, 22:28:36 »
Jest mnóstwo pomysłów rozwinięcia tego, nawet niskim nakładem skryptowym.... Ale musi się komuś z ekipy chcieć

Offline naturel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 177
  • HATE ME!
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #26 dnia: 2018 01 22, 00:30:39 »
no ja właśnie chciałem zapytać czy to nie trochę wstyd wplatać w fabułę Dream Masters ..... *trąbki, wiwat, oklaski* ..... CUKIERKOWE POTWORNOŚCI

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o


Szkoda bo to chyba pierwsza zima kiedy wpadłem zobaczyć co tam na dmce i przez 2 dni weekendu nie było nikogo (ok ok przez chwilę był 1 online) a na ircu raptem 2 osoby.


DM umiera - chyba naprawdę się starzeję :D
Cytat: Tinerot
Moja sugestia: Znajdź sobie pracę, hobby albo dziewczynę.
Dobrze szefie! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
BUT! The main award goes toooo...... :
Cytuj
[20:23] <Fel> TY chyba zyjesz w swiecie ultimy

Florides

  • Gość
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #27 dnia: 2018 01 22, 03:04:16 »
no ja właśnie chciałem zapytać czy to nie trochę wstyd wplatać w fabułę Dream Masters ..... *trąbki, wiwat, oklaski* ..... CUKIERKOWE POTWORNOŚCI

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o


Szkoda bo to chyba pierwsza zima kiedy wpadłem zobaczyć co tam na dmce i przez 2 dni weekendu nie było nikogo (ok ok przez chwilę był 1 online) a na ircu raptem 2 osoby.


DM umiera - chyba naprawdę się starzeję :D

 Umiera?

Offline Allton

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 52
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #28 dnia: 2018 01 22, 11:09:35 »
Nie umiera a jest bardzo zaniedbane przez osoby ktore uwazaja sie za "ekipe" ;) ktora nie chciala oddac komus serva kto sie zna i wolala go kisic jak pies ogrodnika..;d

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #29 dnia: 2018 01 22, 14:48:07 »
Ale napiszcie kto jest taka osoba ? Zadalem wczesniej pytanievi nikt jasno nie odpowiedzial :)
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 532
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #30 dnia: 2018 01 22, 18:22:59 »
Chciałoby się pograć lecz dosłownie się nie chce :) Na DM II , na DM-R , na CL :)
Tłucze się w Wiedźmina od 1 części i się zastanawiam po co...

Tak wracając do tego co tu się przeczytało. Dużo chętnych osób by pewnie wróciło.
Szybki przyrost, a nawet nie przyrost tylko rozdanie (skilli i statów). Nie mówię że od razu full, ale niech te 90% jest.
Ta reszta stata się zrobi bawiąc się. Skill się zrobi biernie. Do tego się wyłączy makroczeki.
Niech se jest 30 osób na bocie, ale zawsze to +30 online. Do tego gracze co lubią pvmy i gracze pvp i na spokojnie można 50 online uzyskać. Rozwinięcie fabuły, phi myślę na to zawsze się znajdzie pomysł. Sama wojna czerwonych z niebieskimi, czemu nie jak ma to pomóc zabawie. Jestem na tak. Przypomnę se czasy jak się grywało na Mystic Kingdom, Elfy vs Nieumarli to było coś koło 10-20 osób z samej takiej zabawy. Przypomnę też czasy DM-a gdzie również na polu bitwy można było zobaczyć dość sporo wyjadaczy. Także mi się wydaje że to wszystko jest do zrobienia. Wracając do Aqe, z całym szacunkiem gdy byłem w ekipie zanim Ona została przyjęta. Kobita miała mnóstwo pomysłów "na postaci" ,potrafiła nie raz rozruszać w Cove graczy.
Jako admin sam nie wiem, być może chciała za dużo i ludziom przesłodziła herbatę. Nie wiem na prawdę nie wiem...
Do nikogo też nie mam pretensji w tej sprawie. Czy ktoś zrobiłby to lepiej też mi to nie oceniać, wiadomo może trzeba by spróbować i ocenić. Wiem że na DM III bym zawitał, zerknął zobaczył, a z pewnością pograł.
Sporo ludzi się poznało, nie oszukujmy się z tymi co się grało przed graniem, zlotami itd znało się może 1-10%  ;D
Chyba tyle bo to się kupy nie trzyma  ::)

Dla mnie:
- vipe wszystkiego
- nowe ospawnowanie (moobki jakoś urozmaicić, być może zmienić lokalizacje)
- 90% statcup . Te 10% jakoś w miarę do skoxania w kilka dni np
- Skille - kamień wyboru z jakimś tam balansem, ograniczeniami. Tak żeby po wyborze dało się już pograć.
- Autokonta , oczywiście bez możliwości zakładania 100 kont z jednego IP.
- nowa mapa , jak było by komu się w to bawić bardzo chętnie
- nowe lokalizacje , tak jak wyżej
-szybszy rozpad magicznych przedmiotów, podobnie reszta staffu - jakoś to zbalansować żeby nie było mega chomikowania po raz III

Chyba tyle , DM jest mimo braku skrypterów dość dobrze napisany  :D ;D

Pozdrowionka tam dla WAS ! niech Moc będzie z Wami !  8) ;D



 
« Ostatnia zmiana: 2018 01 22, 18:57:59 wysłana przez zwis »