Autor Wątek: Coś tu się wg dzieje ?  (Przeczytany 50000 razy)

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 532
Coś tu się wg dzieje ?
« dnia: 2018 01 13, 19:52:13 »
Tak jak wyżej  :D Jak się ma DMka ?

 

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #31 dnia: 2018 01 22, 20:45:06 »
Tak w 90% z tym co napisał Zwis.

Troszke inna propozycja do koxania:
Można by zrobić tak aby koxało się szybko a nawet super szybko - Okolice 5-6 godzin na skilla - Tak żeby zajmowało to dzień
Staty podobnie wbijamy na prędko i potem się bawimy - Myślę że 15min na gaina przy 9x co daje nam :
     60-70 = 3 godz
     70-80 = 6,25 godz
     80-100 = 12,5 godz
     90-100 = 25 godzin    - Wartości do ustalenia wydaje mi się że nie są to duże liczby. Spokojnie grając w miesiąc masz 100/100 a pamiętajmy że 90/90 wcale nie odstaje  ;D

Natomiast widział bym inne ograniczenie. Stare dinozaury pamiętają że statcap i skillcap był zależny od wieku postaci i poszedł bym w tą stronę.
Na start 700 skillcapa i 170 statcap (??)

Co każde 10 (do ustalenia) godzin +10/+ 3 = 100 godzin GRANIA lub siedzenia online żeby się zmaksować - jest to o tyle fajne, że jest co progresować i widzimy pewne zmiany w naszej postaci. Troszkę upierdziela to też robienie po 5 czy 10 ludzików róznej klasy i kombinacje mechaniczne. Łatwiej jest "przekoxać" build niż wklepać 100 godz na postaci.
Zdaje sobie sprawę, że będą boty które siedzą i nabijają online ale z automatu podniesie nam to cyferke co zachęci innych do grania

Ogólnie jest wiele opcji progresu. Nie podoba mi się np myśl Badalamana aby szybko wydobywać rudę itd - postać dostajesz szybko ale o gear trzeba powalczyć żeby nie było znów tak że za miesiąc każdy ma wszystko.

Co do fabuły - myślę, że jest wiele osób które są w stanie raz w tyg zrobić mass quest różnego rodzaju i skupić się na fabule głównej - W WoWie patch jest co pare miechów a każdy jara się jak cholera

Zony non-pvp - jasne można dać ilsh czy cokolwiek
Super straż? - też jak najbardziej za, niech miasto będzie miejscem gdzie się spotykamy i wspólnie bawimy nawet jeśli w lesie lejemy się po mordach  ;D

Tyle że to są już zmiany skryptowe i myślę, że jeśli Tin nie ma ochoty nic robić to należy poprosić aby ten nasz "nowy" serverek wstał jak najmniejszym nakładem prac

Jeśli ekipa potrzebuje kogoś do opracowania projektu, zmian itd to sam się na to piszę i chętnie poświęcę trochę czasu dla DM aby znów można było się tu spotykać i bawić ze starymi znajomymi. Myślę że nie tylko ja  ;D

Więc patrząc na dinozaury które się tu wypowiedziały i chcą wrócić.... HALO EKIPO - Chcielibyśmy poznać jakieś stanowisko czy jest to realne czy ktoś by coś z tym mógł zrobić itd. I nie ma tu "weźmy się i zróbcie" - stare pierniki chętnie pomogą  ;)


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline sindario

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 87
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #32 dnia: 2018 01 23, 14:44:35 »
Jako ze sporo osób jest bardzo związana ze swoimi postaciami i pikselami w banku, można zastosować inna alternatywę do wipa:
-wprowadzamy limit na skrzynkę bankową (np 150-250 przedmiotów), magazyn, skrzynie w domkach, kupców itp. Dopóki nie zlikwidujemy nadwyżki nic się nie będzie dało do niej wsadzić.
-ograniczenia stacków np max 100 mikstur czy 5k ziół były by traktowane jako jeden przedmiot w banku (wykonalne?).

postaci nie ma co kasować skoro i tak nowe maja być losowane od razu skoksane do 90%.. nic to nie zmieni.

na oczyszczenie konta z kasy tez znajdzie się sposób.. :)

Tak czy inaczej główne pytanie to takie czy coś w ogóle ekipa zamierza robić czy stan  0-1 online uważa za wystarczający aby o kontynuować prowadzenie serwera.

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #33 dnia: 2018 01 23, 17:15:44 »
Jaracie się CLką. Tam jest taki online bo ludzie mogą robić to co na DMce nie mogli nigdy. Świetnie, same nieudaczniki poszły się pobawić statami.
Chce widzieć wasz zachwyt za rok, jak wszystkim się CLka znudzi bo nie ma nic do robienia na tym serverze, bo wszystko jest dane już na początku.
Już nie wspomnę o klimacie a raczej jego braku. "SIEMA JAKI MASZ NICK NA IRC, NO HEHEHEHE"

No to ha ha.

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 532
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #34 dnia: 2018 01 23, 19:39:44 »
Czego byśmy nie napisali , to jak widać nie ma komu odpowiedzieć  :(
Bez wątpienia brakuje zaryzykowania, spróbowania czegoś nowego.
Czy zyskamy ? Tak patrząc co mamy stracić  ;D i tak ludzie nie grają.
Co do wipa , jak dla mnie bankowe skrzynie wyczyściłbym do 0, jak zaczynać to od takiego prawdziwego 0 :)
Ludzie mają po bankach arty itd, co z tego, jak one tylko leża w skrzyniach bankowych.

MK co do CLki , ludzie tam mają co robić. Bawią się przy pvp, bawią się przy pvmach.
Zawsze te parę osób na tsie Clki jest, więc patrząc na to wiadomo że coś grają. Czy klimacą w grze pies to wie.
Na pewno wiem że mają z kim grać. Czas klimatu w UO chyba wymarł nie wiem jak się ma Shard Tajemnice Cintry.
Jak tam to wygląda.
Wracając do braku makroczeków na CLce, to co że te kilka osób makruje, te kilka osób to zawsze 20/30 graczy których tu brakuje do rozruszania shardu. Zawsze się pisze,czyta ,każdy + online to napędzanie kolejnego +online.
Klimatu w Ultimie nie ma od xx lat niestety :) i nie mów że na DM patrząc kilka chwil temu był klimat :)
Choć być może się myle, ja wiem że starałem się jak mogłem odgrywać  ;D Czy się udawało, to chyba pytanie do @  :-*

Lenti

  • Gość
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #35 dnia: 2018 01 23, 20:55:42 »
Czy się udawało, to chyba pytanie do @  :-*
Nie zadawałabym tak niebezpiecznych pytań, zwisku :D

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #36 dnia: 2018 01 23, 20:59:42 »
Widzisz. Takim podejściem zmienisz shard. Zyskasz online 30 na jakiś rok (bo w UO trzyma trudność, cel i klimat a nie PVM czy PVP bo ta sfere bije praktycznie kazda gra).

Ale stracisz za to graczy rpg. Ja np. przestanę wtedy kompletnie grać bo dla mnie nie ma sensu grania na takim śmieciu a'la CL. Myślę, że nie jedyny tak sądzę.

PS: DM'ce pomoże tylko totalny restart serva. W całości. DMIII. Inne zabiegi to tylko rozpacz jak zdobyć kilka + osób. Ale główny problem się nie zmieni.

Offline [K]

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 202
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #37 dnia: 2018 01 23, 21:41:16 »
Mk gratulacje... :))

Offline VoDo

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 314
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #38 dnia: 2018 01 24, 10:19:41 »
Widzisz. Takim podejściem zmienisz shard. Zyskasz online 30 na jakiś rok (bo w UO trzyma trudność, cel i klimat a nie PVM czy PVP bo ta sfere bije praktycznie kazda gra).

Ale stracisz za to graczy rpg. Ja np. przestanę wtedy kompletnie grać bo dla mnie nie ma sensu grania na takim śmieciu a'la CL. Myślę, że nie jedyny tak sądzę.

PS: DM'ce pomoże tylko totalny restart serva. W całości. DMIII. Inne zabiegi to tylko rozpacz jak zdobyć kilka + osób. Ale główny problem się nie zmieni.


Przecież i tak nikt nie gra na dmce, to co za farmazony sadzisz? Wolałbym pograć na śmieciowej dmce z dużym online, niż patrzeć na to co jest aktualnie.
MROOOOOOOOOOOOOOOOOOK !

https://imgur.com/u4P8O7g

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #39 dnia: 2018 01 24, 10:33:05 »
Cytuj
Ale stracisz za to graczy rpg. Ja np. przestanę wtedy kompletnie grać bo dla mnie nie ma sensu grania na takim śmieciu a'la CL. Myślę, że nie jedyny tak sądzę.

Średnie online na Dm w ostatnich miesiącach to 1 - Przeżyję to stratę  ;D

Ew. Zostawmy ten serv jak jest i niech grupa RPGowców sobie dalej tu gra a dla reszty zróbmy serv który według Ciebie przez rok będzie działał a później się znudzi - Przynajmniej rok sobie pogram  :D


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #40 dnia: 2018 01 24, 17:00:35 »
Cytuj
Ale stracisz za to graczy rpg. Ja np. przestanę wtedy kompletnie grać bo dla mnie nie ma sensu grania na takim śmieciu a'la CL. Myślę, że nie jedyny tak sądzę.

Średnie online na Dm w ostatnich miesiącach to 1 - Przeżyję to stratę  ;D

Ew. Zostawmy ten serv jak jest i niech grupa RPGowców sobie dalej tu gra a dla reszty zróbmy serv który według Ciebie przez rok będzie działał a później się znudzi - Przynajmniej rok sobie pogram  :D

Będziesz się chełpił rekonstrukcją  DMki dla graczy jednego targetu i porównywał z onlinem dla graczy drugiego targetu BEZ rekonstrukcji na starym serverze? Logika zdumiewa.

Nie pomyślałeś o opcji rekonstrukcji DMki BEZ "uśmieciawiania"  jej pokrojem CL'ki? Czy wchodzi TYLKO w grę +300% przyrostu, 2x łatwiejsza gra i brak klimatu? 

Idąc tą logiką -> masz server tego typu - CL. Idź i tam graj a nie twórz drugi taki sam.

Edit: Cały czas szukacie takich samych rozwiązań które zawodzą na przestrzeni lat. Ułatwianie, ułatwianie, kolorowanie, ułatwianie, "urozmaicanie". A graczy i tak ubywa. No to jaka jest wasza logika? Ułatwmy jeszcze bardziej! Tak, to ma sens.

Skoro ludzie znudzili się graniem na DMce, tak okropnie trudnej, beznadziejnej i na którą potrzeba poświęcić pół życia - tak jak mówicie - to wyobraźcie sobie jak ktoś szybko się znudzi serverem typu CL.

Niestety. Takie gry jak UO potrzebują co jakiś czas restartu. DM'ka dawno go nie miała.

Offline [K]

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 202
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #41 dnia: 2018 01 24, 17:28:36 »
"Będziesz się chełpił rekonstrukcją  DMki dla graczy jednego targetu i porównywał z onlinem dla graczy drugiego targetu BEZ rekonstrukcji na starym serverze? Logika zdumiewa. " Pan z tego lepszego sortu rozumiem

"Nie pomyślałeś o opcji rekonstrukcji DMki BEZ "uśmieciawiania"  jej pokrojem CL'ki? Czy wchodzi TYLKO w grę +300% przyrostu, 2x łatwiejsza gra i brak klimatu?  " Nikt by nie pozwolił na popełnienie tych błędów co cl. Wypisze je, zebys zaraz teori pokroju smolenska nie wymyslal
-brak klimatu
-bierne makro dozwolone bez ograniczen
-danie 110 % wszystkiego od 1 minuty

"Idąc tą logiką -> masz server tego typu - CL. Idź i tam graj a nie twórz drugi taki sam. "dm jest lepsze skryptowo. podejrzewam ze na cl nawet nosa nie wsadziles ;)



"Edit: Cały czas szukacie takich samych rozwiązań które zawodzą na przestrzeni lat. Ułatwianie, ułatwianie, kolorowanie, ułatwianie, "urozmaicanie". A graczy i tak ubywa. No to jaka jest wasza logika? Ułatwmy jeszcze bardziej! Tak, to ma sens. "
Tu odwroce to, jednym z wiekszych bledow dm bylo to ze sluchano ludzi podobnych do Ciebie. Wpadna na tydzien poplacza i znikna z swiata online na rok.

"Skoro ludzie znudzili się graniem na DMce, tak okropnie trudnej, beznadziejnej i na którą potrzeba poświęcić pół życia - tak jak mówicie - to wyobraźcie sobie jak ktoś szybko się znudzi serverem typu CL. " Nie te czasu chlopaku na kox po 100h jednego skilla. Server cl nie znudzil sie, czytaj wyzej.

I gwozdz programu:
"Niestety. Takie gry jak UO potrzebują co jakiś czas restartu. DM'ka dawno go nie miała." A jednak ? :P

I cofne sie

"Widzisz. Takim podejściem zmienisz shard. Zyskasz online 30 na jakiś rok (bo w UO trzyma trudność, cel i klimat a nie PVM czy PVP bo ta sfere bije praktycznie kazda gra)." biore w ciemno 30 online . Nie PVM czy PVP?

"Ale stracisz za to graczy rpg. Ja np. przestanę wtedy kompletnie grać bo dla mnie nie ma sensu grania na takim śmieciu a'la CL. Myślę, że nie jedyny tak sądzę." No moze jest Was 2-3. Nikt nie mowi o zniwelowaniu klimatu.


« Ostatnia zmiana: 2018 01 24, 18:05:27 wysłana przez [K] »

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #42 dnia: 2018 01 24, 18:21:36 »
Mylisz się w każdym aspekcie.
- Nie jestem PiSowcem. Nie potrzebnie wyjazd ze Smoleńskiem.
- Nie chodziło mi o lepszy/gorszy sort tylko inny target graczy.
- Na CL próbowałem grać ale nie wytrzymałem więcej niż miesiąc. Tak, jest uboższe - ale to nie jest głównym problemem. Za czasów jak DM było równie ubogie online był kolosalny.
- Grałem aktywnie cały czas, nie wiem skąd informacje grania tydzień i znikania. Podkoloryzowałeś jak resztę? Miałem jedną przerwę od 2012-2013.

"Tu odwroce to, jednym z wiekszych bledow dm bylo to ze sluchano ludzi podobnych do Ciebie.".

GM'i nigdy nie słuchali ludzi którzy mówią jak ja. Nigdy. Za to było pewno poprawek pod ludzi takich jak Ty. Nowe um, togi, cukiereczki, wierzchowce, farbeczki, PH, arciki czasowe, jojczenie o kary za bierne.
Administracja na DM'ce zawsze szła prędzej czy później na ugodę w tą stronę, nigdy w przeciwną. Ludzie zawsze w końcu wypłakali swoje udogodnienia. Efekt jest jaki jest.
Ludzie dostawali swoje po czym i tak się nudzili. Bo to byly takie zapchaj dziury.

"Problem jest dużo większy ale macie Fenixa pobawcie się"
-> Janusz bawi się fenixem przez pół roku -> NUDNO ZNOWU!
-> GM: "No dobra to macie farbki dla mounta i zbrojki pokolorujcie sobie"
-> Super! Mam różową zbroję! -> zachwyt trwa jakieś 2msc'e. -> NUDNO!
-> GM: "No dobra to macie tym razem nową umke, np. Szelmę"
-> Ale fajnie! (Kox szelmy do 100 po czym 3msc gry) -> NUDNO.

Tak było za każdym razem. Zapchaj dziury i unikanie prawdziwego problemu.
Chciałbym tylko przypomnieć, ze zanim ludzie zaczęli odchodzić bo już pomysły się skończyły i zaczął się prawdziwy płacz o to żeby dawać darmowe konta bez podań i 2x szybszy kox -> to ludzie odchodzi z DMki przez inne rzeczy. Między innymi właśnie te "ułatwienia" i administrację.

Pozdrawiam i życzę na przyszłość troszkę więcej szacunku i mniej emocji w wypowiedziach.

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #43 dnia: 2018 01 24, 20:40:48 »
MK czekaj bo nie czaje...

Według Ciebie jak zwipujemy serv i zostawimy go z takimi gainami itd to przyjdzie 50+ graczy którzy będą siedzieć i RPGować?
O jakich ty mówisz grupach docelowych?  :)

Ja mówię o prostych grupach ludzi
- Stare dziady które grały pvp - Chaos, Order, Vesper, Wampiry, Liki, LoA i wiele innych wymysłów - baaardzo liczna grupa niech 4 frakcje zbiorą się po te 8 osób i masz 32 grających ludzi
- Ludzie którzy grali na DM pvm i nigdy nie weszli w pvp bo się bali - również wielka grupa ludzi
- Gracze pvm i rzemole - odeszli bo skrzynie były pełne - i teraz cię zaskoczę ale gospodarkę na DM zawsze robią gracze pvp - jak nie masz grup co leje się po mordzie to w pewnym momencie nie ma sensu sprzedawać gearu bo każdy go ma. Nikt go nie traci... - Swojego czasu jak byłeś drwalem który robił całemu servowi kijki to ani order ani chaos Cię nie ruszył
- Gracze innych serverów którzy chcą się pobawić

To czy będzie klimat, otwarte pvp, zony dla ludzi pve itd to już kwestia dogadania się i potrzeb.
Natomiast proszę nie wmawiaj mi, że jak dziś zwipujesz DM to jutro będziesz tu miał 100 napalonych na klimat graczy. Klimacić możesz teraz. Graczy pvp nie masz - nikt wam nie psuje zabawy. Gdzie są RPGowcy i do czego jest im potrzebny wipe...

I tak żebyś nie wyskoczył mi z tekstem, że nie rozumiem bo tylko bym latał i lał się po mordach. Moja postać bardzo długo na DM bawiła się tylko w RPG. Jeszcze dłużej łączyła klimat i pvp a na końcu po prostu logowałem się z nudów żeby dać komuś w czapkę. Mimo wszystko chętnie bym sobie czasem też poklimacił i serv z *lol*, *rotfl*, *omg* też by mi się nie podobał.

EDIT:
ew jeśli chcesz sobie pograć pve/rpg na nowym servie ale boisz się że zrobimy go zbyt hardcore to powiedz. Tak hardcorem jest to że musisz sam dogadać się z graczami żeby cię nie lali po mordzie zamiast lecieć do GMa...


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #44 dnia: 2018 01 24, 22:38:06 »
Jezusie ale czemu każdy zakłada, ze server nastawiony na klimat musi być bez PvP.
Czemu każdy zakłada, ze ja nie chcę PvP, PvM i Rzemoli na servrze.
Czemu uważasz, że wolne gainy czy trudność jakkolwiek gryzie się z PvP, PvM czy Rzemolem?

Ja wiem co siedzi w głowach... "PvP i PvM bez 75/75 conajmniej nie ma sensu". I tu jest błąd. Bo staty same w sobie nie są wysokie ani małe. Zależy od kontekstu. Jeśli po wipe wszyscy mają max 60/60, to PvP uprawiają gracze już od 5/5. Tak było kiedyś. Pamiętam jak 6/6 było wysokim statem i kwitło PvP. A z czasem powoli ludzie koxali wiecej.

PvM nie wspomnę, bo jest taka gama mobków, że olaboga.

Nie mozecie brać wipa pod uwagę nie uwzględniając całości zmiany.

Wszystko zmienia wartość, sam pieniądz szczególnie. Różnica jest taka, że tutaj masz jeszcze pole rozwoju - natomiast teraz sytuacja jest juz tak kuriozalna na DM, ze każdy ma już sryliardy na koncie i nie ma co z tym robić.
« Ostatnia zmiana: 2018 01 24, 23:00:03 wysłana przez ^MK »

Offline sindario

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 87
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #45 dnia: 2018 01 25, 09:51:19 »
Podsumowując, nic nie zmieniać bo zawsze się coś komuś nie spodoba.. ok to czekamy dalej.