Autor Wątek: Coś tu się wg dzieje ?  (Przeczytany 49982 razy)

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 532
Coś tu się wg dzieje ?
« dnia: 2018 01 13, 19:52:13 »
Tak jak wyżej  :D Jak się ma DMka ?

 

Florides

  • Gość
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #46 dnia: 2018 01 25, 15:11:34 »
Istnieja tez inne gry w ktorych kazdy gracz znajdzie cos dla siebie, poza tym ten temat juz byl w dziale propozycje i nic dobrego nie wyniklo. DM umarlo.

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 532
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #47 dnia: 2018 01 25, 19:31:21 »
Klimatycznie to można się do knajpy skur......ić na maras  :o
Kiedyś był klimat, kiedyś był online, kiedyś było pvp. kiedyś każdy narzekał, kiedyś był skrypter i co z tego ?
MK masz podejście lekko "marzącego człowieka" który myśli że gra w czasach +50 online.
Gdzie za klimat : "byłeś takim zajebistym graczem" Proszę Cię mamy niestety inne czasy.
Realnie wygląda to tak: Wszystko se leży i kwiczy, nie ma żadnej informacji od ekipy co dalej.
Chyba że pani admin ma inny licznik .online , na którym pokazuje +30 online i nie widzi problemu.
Napisać jedynie można: jakby nie dyskusje na forum i +1 online, to DM padnie i nie wstanie.

Tak wracając : MK, każda zmiana która zostanie zrealizowana podniesie online. Gorzej być już chyba nie może.
Czy na miesiąc czy na dwa nie wiem.  Zauważ że nie jesteśmy już wszyscy nastolatkami z nieograniczonym czasem.
Także nie skreślaj wszystkiego na starcie. Czytając Cię : że to gówno bo się rozda , że to gówno bo brak klimatu, że coś tam i tam tam. Myślę że jakby wróciło granie to z pewnością się ktoś do klimatu znajdzie.
Na DM mimo wszystko ludzie klimat utrzymywali jak mogli.

Zresztą My możemy debatować  ;D kłócić się, przekomarzać i stękać ale czy to coś zmieni ?  ;D


Offline dawiss

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 230
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #48 dnia: 2018 01 26, 18:03:00 »
Ze 3 albo 4 razy proponowałem, że pomogę jako skrypter, jednak skrypty były zbyt tajne ;). Teraz zginą przez nikogo nie ruszane.

Offline Aqe

  • Administrator
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 2457
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #49 dnia: 2018 01 27, 14:28:26 »
Dla mnie:
- vipe wszystkiego
- nowe ospawnowanie (moobki jakoś urozmaicić, być może zmienić lokalizacje)
- 90% statcup . Te 10% jakoś w miarę do skoxania w kilka dni np
- Skille - kamień wyboru z jakimś tam balansem, ograniczeniami. Tak żeby po wyborze dało się już pograć.
- Autokonta , oczywiście bez możliwości zakładania 100 kont z jednego IP.
- nowa mapa , jak było by komu się w to bawić bardzo chętnie
- nowe lokalizacje , tak jak wyżej
-szybszy rozpad magicznych przedmiotów, podobnie reszta staffu - jakoś to zbalansować żeby nie było mega chomikowania po raz III

Chyba tyle , DM jest mimo braku skrypterów dość dobrze napisany  :D ;D


Twoje "jakoś" wymaga sporego nakładu pracy i czasu. Ktoś to musi zrobić a jak sam napisałeś "mimo braku skrypterów".
Nie, nie mam innego wskaźnika online, widzę to samo co wy. Większość osób narzekających i krytykujących obecna ekipę nie gra.

 
Podsumowując, nic nie zmieniać bo zawsze się coś komuś nie spodoba.. ok to czekamy dalej.

Tak jest od zawsze.

Ze 3 albo 4 razy proponowałem, że pomogę jako skrypter, jednak skrypty były zbyt tajne ;). Teraz zginą przez nikogo nie ruszane.

Dostałeś odpowiedź w temacie http://dm-uo.pl/forum/index.php/topic,31174.msg473584.html#msg473584 .

Miałam też nadzieję ze ktoś odpowie na pytanie Raabana.


Wracając do tematu. Wszystkiego jest pełno a nowe mobki są tak nudne ze nawet nie ma chętnych do testowania. Całościowy wipe i rozpoczęcie gry od nowa to jakieś rozwiązanie, pytanie na jak długo? Na start więcej statystyk? ok, jednak nie więcej niż 150 bo mając postać 70/70/10 (bądź w innej konfiguracji) można już spokojnie grać. Niektórzy lubią koxać więc nie zabierajmy im tej przyjemności. Pamiętajcie jednak ze ekipa to też ludzie, którzy pracują i mają życie prywatne jak każdy z was. Wysyłanie mi pw z listami miłosnymi czy obrażanie na forum nie zaprowadzi nas nigdzie. Zmiany są potrzebne i postaramy się je wprowadzić. Cierpliwości.






Offline Allton

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 52
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #50 dnia: 2018 01 27, 15:39:42 »
Typowy pies ogrodnika..  Ktos kto ma duzo czasu i potrafi skryptowac jakis czas temu chcial przejac serv a ty mu nie dalas bo nie.. Ogarnieta osoba wyrobila by sie z tym wszystkim w pare dni, podkleslam ogarnieta ;) ale co tam.. wciskaj dalej ludzia farmazony i zyj swoimi przekonaniami. ;]

Offline Aqe

  • Administrator
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 2457
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #51 dnia: 2018 01 28, 09:19:18 »
Ogarnij się bo przesadzasz, słowo klucz to przejąć w przypadku wspomnianej osoby i sposób w jaki próbował tego dokonać.

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #52 dnia: 2018 01 28, 15:57:00 »
Aqe pytanko

Czy jest możliwość postawienia równolegle dwóch serverów?

1) DM takie jakie jest ale z wipem i od początku - może z tą opcja startu z 7/7 czy coś i jak to mówisz dla tych którzy koxać lubią
2) Fun serv gdzie koxa się momentalnie, natomiast problemem i całą zabawą będzie walka o stuff - tutaj troszkę bardziej hardcorowo czyli chcecie to lejcie się po mordzie

Można by zobaczyć co cieszy się większym zainteresowaniem i wtedy zdecydować którą opcję rozwijać  :)
Ewentualnie może jakaś ankieta? bądź delikatna informacja czy coś planujecie i jaka jest koncepcja?

I raczej uważam, że póki co trzeba znaleźć koncepcję i rozwiązanie. Będzie online to się będziemy martwić skrypterami



Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #53 dnia: 2018 01 29, 10:18:33 »
To może ja też się wypowiem.
Wipe - ok
Szybki koks, a nawet ustawianie skilli i statów - ok.
Usuwanie postaci - nie ma opcji. Poza tym jaki sens, skoro koks ma być ultra szybki? Jak zechcę pokoksać to założę sobie nową (na co już większość wytrwanych graczy wpadło:>) Jednak usunięcia postaci która ganiała Badalamana, Baeth, Keverena, Trismegista, Erenena, Gambię, Vilentretenmertha... EH! Tego byłoby dla mnie za wiele...No ale ja jakoś tak regularnie grać nie będę (chociaż mam wrażenie, że póki co to najwięcej uderzam w gong, wczoraj było nawet 4 online, ale nikogo nie skusiłem :D) to mojego zdania jakoś mocno brać pod uwagę nie trzeba...

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #54 dnia: 2018 01 29, 11:27:22 »
Jasne że jeśli to nie jest problem to postacie można przenieść.
Jak komuś nie będzie pasowało to zawsze może skasować i zrobić nową


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline shyna

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 225
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #55 dnia: 2018 01 29, 14:00:22 »
No jak wszyscy to wszyscy:

Czy bym gral na DM?
- bardzo chetnie, chociaz glownie z dolotu pvp i pvm dla zabawy

Kasowanie postaci:
- uwazam ze bez sensu jak dajemy szybki kox

Wipe:
- z mojego punktu widzenia nie ma to jakiegos ogromnego sensu, rozumiem taka potrzebe zeby wszyscy jak jeden maz robili PVM od nowa i zbierali graty, skory z krow i boczek z dzikow. Pytanie tylko do kogo adresujemy taki restart? Przeciez nie do nowych graczy, tych raczej nie ma. Obstawiam ze nikogo ze starych graczy takie cos nie bedzie pociagalo gdy robi się to po raz 20. I nie chodzi tu o jakies przywiazanie do sprzetu, uwazam ze calkowity wipe bylby po prostu zbyt upierdliwy. Predzej widzialbym dewaluacje sprzetu jak zbroje, bronie tak aby staly sie malo uzyteczne.

Dodatkowo wartoby zapytac  samych graczy czy w ogole sa zainteresowani jakimkolwiek powrotem. np ankieta?
Jezeli 50 osob bedzie chcialo wrocic, moze wystarczy umowic się ze sie po prostu od lutego logujemy sie wszyscy?

Trzeba pamietac ze nawet gdy zrobimy wipe, serwer predzej czy pozniej sie zapelni i nie potrwa to dlugo, a wetedy co nastepny wipe?

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #56 dnia: 2018 01 29, 14:11:31 »
Ja tak tylko na chwile wynurze sie z szafy.
Zrobienie pelnego restartu serwera to ogrom pracy, ktorego nie zdajecie sie zauwazac. Bardzo duza ilosc rzeczy byla dostosowywana pod owczesna sytuacje, gdzie graczy mieli juz pewien poziom dobytku i umiejetnosci. Wcisniecie magicznego, czerwonego guzika, ktory spowoduje usuniecie wszystkiego nie jest panaceum. Przystosowanie serwera do swiezych postaci to ogrom pracy, gdyby wrzucic je w swiat na obecnych zasadach to nie tylko nie mialoby to znamion rozrywki dla graczy, ale smiem watpic, czy byloby w ogole grywalne. Jezeli dobrze pamietam to Tin kiedys szacowal, ze takie przygotowanie do startu od zera wymagaloby pracy kilku osob z umiejetnosciami technicznymi przez pare tygodni. Nie widze powodow, by watpic w te estymacje.

Nie nalezy tez zapominac, ze DM to nie sa po prostu skrypty. To przede wszystkim ponad dziesiecioletnia historia i dobytek fabularny. Technikalia i to historyczne dziedzictwo (;-)) tworza nierozrywalna pare. 

Finalnie tez nalezaloby pewnie usiasc, wylistowac rzeczy, ktore stanowily problem (jak chociazby mozliwosc nieskonczonego chomikowania pixeli), zastanowic sie jak je naprawic i zaimplementowac. Mysle, ze nie musze rozwijac jak to wypada w zestawieniu z zasobami.

Konkluzja:
1. Wipe nie jest taki prosty, jak zdaje sie wydawac.
2. Dajcie szanse Aqe i obecnej ekipie; online tworzycie Wy.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #57 dnia: 2018 01 29, 17:34:16 »
Dobra uwaga to proponuję wielki test. Kto tutaj jest i się zastanawia, może by pograł, ale online niski... wpada w następną sobotę w godzinach wieczornych. Zobaczymy ile jest osób i pewnie wyjdzie z tego jakieś małe pvp. :D Jesli komuś nie chce się przypominać jak się ustawiało makro na zabijanie innych to może tylko zalogować i posiedzieć w banku.

GRAMY/ LOGUJEMY 3.02 w godzinach 18-22 ! do zobaczenia!

Offline sindario

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 87
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #58 dnia: 2018 01 29, 19:26:26 »
Nie wystarczy zrobić ankiety? :D akurat w sobotę nie mogę być online..

W ramach ankiety każdy może wpisać czego oczekuje, jakie zmiany najchętniej by widział, co skłoniło by go do dłuższej przygody z DM.
Najlepiej bez zbędnej dysputy, ekipa sama zobaczy co się komu podoba...

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #59 dnia: 2018 01 29, 20:25:18 »
usunąć eosy! xD

Sin ale czemu uważasz że DM nie jest przystosowane dla wipa?  :o
Oczywiście gdyby kox był jaki jest to faktycznie bieda
Jeśli dasz mega szybkie koxanie to przecież jaki problem isc w sprzęcie od npca na bagna żeby uszyć pierwsza zbroje która pozwoli iść do fire itd? Właśnie ten wyścig po gear i walka na spotach gdzie są surowce to będzie największa frajda

Tak tęsknie za czasami gdzie pospolite ruszenie z minoc leciało w zwykłych skórkach z broniami z pirytu na jednego bogacza w bloodrocku - a jeszcze bardziej jak tą zbroją chcieli się dzielić  ;D ;D


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline shyna

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 225
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #60 dnia: 2018 01 29, 20:38:45 »
Właśnie ten wyścig po gear i walka na spotach gdzie są surowce to będzie największa frajda

Ja wlasnie w to powatpiewam, dlatego jestem ciekawy opinii innych.