Autor Wątek: Coś tu się wg dzieje ?  (Przeczytany 50001 razy)

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 532
Coś tu się wg dzieje ?
« dnia: 2018 01 13, 19:52:13 »
Tak jak wyżej  :D Jak się ma DMka ?

 

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #61 dnia: 2018 01 29, 21:50:17 »
Znaczy no trzeba zauważyć, że nikt nie będzie chodził w syfie tylko będzie wyścig makr górnik/kowal i pierwszy exp tytan po 3 dniach, no ale to moje zdanie :D
Trzeba byłoby zwolnić wydobycie rudy i ułatwić.. utrudnianie rzemieślnikom. Złodzieje mile widziany itp. Kiedyś nie było safe zone'ów - Badalaman wpadał do minoc i był koniec kopania. A potem się porobiły te dzisiątki przekoks strażników i nawet zakazy GMów "nie wolno wirem zabijać jak Darthar wali bierne makro bo to nieklimatyczne" itp. : )
Dlatego ja widzę to tak:
1. kox szybciutki, zarówno staty jak i skille
2. Wipe całkowity czemu nie.
3. Utrudnienie wymakrowania sobie sprzętu. Czyli np. limit na dziennie wydobycie danej rudy i choćby makro leciało 10 godzin, np. po wykopaniu w danych dniu 200 tytanium więcej się nie wykopie. Pewnie też niestety nierealne skryptowo przy braku skrypterów :D
4. Zwiększenie interakcji między graczami. Można się bić, można okradać bez jakichś dziwnych, wyżej wspomnianych zakazów. Co jeszcze może zwiększyć interakcję? a) zmniejszenie mapy (wyłączenie pewnych stref) b) umożliwienie wykonywania rzemiósł tylko w określonych strefach. Gdzieś w miastach. Z kolei miasta da się napadać (umierająca, choć dość wymagająca straż). No i mamy miesiące dobrej zabawy. Rzemieślnicy chcą wyrobić sobie jakiś sprzęcik, ale mogą nie zdążyć, bo ktoś im wjedzie. A nie tak jak teraz - domek na zadupiu, makro na tydzień i mam wszystko.
To też nie wiem czy do zrobienia skryptowo - chodzi mi o coś takiego, że jak używam narzędzi jakichkolwiek to skrypt sprawdza czy jestem na terenie miasta. Byłoby GRUBO.

EDIT: dziś rekord, 5 online! ILE BĘDZIE W SOBOTĘ?
« Ostatnia zmiana: 2018 01 30, 21:53:29 wysłana przez Nim_Dragonus »

Offline Yer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #62 dnia: 2018 01 31, 13:48:25 »
Na zawsze tuba z fanatyków pixeli.

@Nimrod
"To może ja też się wypowiem.
Wipe - ok
Szybki koks, a nawet ustawianie skilli i statów - ok.
Usuwanie postaci - nie ma opcji. Poza tym jaki sens, skoro koks ma być ultra szybki? Jak zechcę pokoksać to założę sobie nową (na co już większość wytrwanych graczy wpadło:>) Jednak usunięcia postaci która ganiała Badalamana, Baeth, Keverena, Trismegista, Erenena, Gambię, Vilentretenmertha... EH! Tego byłoby dla mnie za wiele...No ale ja jakoś tak regularnie grać nie będę (chociaż mam wrażenie, że póki co to najwięcej uderzam w gong, wczoraj było nawet 4 online, ale nikogo nie skusiłem :D) to mojego zdania jakoś mocno brać pod uwagę nie trzeba..."

Przez takie podejście ten serwer upadł i nigdy nie wstanie :D. Logujesz się pewnie raz na miesiąc, żeby odświeżyć konto i nie mieści Ci się w głowie, że mogłbyś stracić swoją ukochaną postać. Pic polega na tym, że masz do wyboru albo biegać postacią 9/9 po pustym świecie, albo zacząć ze wszystkimi od zera.

Totalny wipe był postulowany już lata temu przez gro graczy jako jedyny sposób na reanimację serwera. Konsekwentnie i skutecznie blokowany przez dmowskie dinozaury, czego rezultatem jest online 0.

Następujące słowa kieruję do ekipy:
W momencie zakładania konta każdy z nas godził się że GMowie mają decydujący głos w każdej sprawie i są jedynymi właścicielami serwera. Nie było mowy o jakichkolwiek rekompensatach za zbanowane bądź usunięte postaci.
Macie w rękach owoc wielu tysięcy godzin pracy zarówno ekipy jak i graczy. Ten owoc jest bez życia. Totalny wipe dobytku, postaci, wraz z przyśpieszeniem gainów to szansa na nowe życie. Nie będzie online 200 i starych czasów. Ale możecie dać sobie i nam jeszcze rok-dwa fajnej rozrywki. Kto wie, może do tego czasu pojawi się nowa gra, na której odbudujemy DM.

P.S. Pomyślcie o czasowym zamknięciu Ilsh. Powiększanie świata przy małym online to ograniczanie interakcji.

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #63 dnia: 2018 01 31, 14:06:54 »
1. Zalogowany jestem prawie codziennie od tygodnia gdy widzę online większe niż 1. Idę pod gong licząc, że przyjdzie ktoś pogadać/pobiegać dla zabawy.
A ty? :} No, ukorz się nicponiu!

2. Gdzie widzisz przywiążanie do pixeli skoro jestem w stanie puścić wszystko co mam, a nie mam mało. To jest przywiązanie do postaci, którą się odgrywało, no a w późniejszej fazie gry powiedzmy pracowało na szacunek ludzi moongate'u. To jest opis, który nie ma błędów ortograficznych jak zapewne Twój itp. To nie są pixele, to są wartości, których nie zrozumiesz :D

Offline Badalaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1534
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #64 dnia: 2018 02 01, 01:10:46 »
Aqe, obecna sytuacja DM pokazuje doskonale że gracze nie lubią koxać.
Starsi nie mają czasu, młodsi nie mają ochoty - dziś w grach rozwój jest dużo szybszy.

Jedyna opcja by moc zacząć ściągać tu starych i z czasem może nowych graczy to szybki rozwój postaci i auto ACC.
Obstawiam ze samo kilku(nasto?) krotne przyspieszenie gainow skilli i statów to rzecz względnie prosta.

To samo z pozyskiwaniem materiałów do craftu.

Podobnie pewnie można przyspieszyc kilkukrotnie szybkość rozpadania się sprzętu.

Nie wiem jak wygląda zrobienie z (małej) części mapy safe zona, tak by nowi mogli sie ogarnąć zanim zaczną ginąć ;)


P.S. No i dziś podstawa to zautomatyzowana instalacja, ale to już pytanie do informatyków czy idzie to sprawnie zrobić.
Wtedy można zacząć spamować net(wszystko co związane z fantastyka i mmorpg) i ściągac nowych i starych graczy.
Nie potrzeba wipa, także mający konta mogliby wrócić z majątkiem.

P.S. 2 Robeinie "fun" serwera nie jest dobrym pomysłem. Takie rzeczy działają na chwilę. Szkoda byłoby by DM tak skończył.

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #65 dnia: 2018 02 01, 11:48:53 »
Cholera, nie uwierzycie...

Śniła mi się dzisiaj nasza kochana ultima... trochę PvM, trochę PvP, a wiecie co pamięta najbardziej?

Jak wszedłem do banku Yew a obok siedział Badalaman w płycie z blackroka.

Serio, nie zmyślam.

Co do wipe, jestem bardzo mocno na nie z tego powodu: http://dm-uo.pl/forum/index.php/topic,28840.0.html

Przekleństwa - Aqe
« Ostatnia zmiana: 2018 02 01, 15:20:08 wysłana przez Aqe »

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #66 dnia: 2018 02 01, 20:35:18 »
Jakieś streszczenie tematu?
"Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu." ;'[

Offline Yer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #67 dnia: 2018 02 01, 23:58:25 »
Nimrod, grałem kiedyś z Tobą w orderze i nie kumałem tego hejtu na Ciebie.
Teraz zrozumiałem, że jednak jesteś ograniczony :D.

"Zalogowany jestem prawie codziennie od tygodnia gdy widzę online większe niż 1" - xDDDDDDDD czyli w sumie 2 razy?

"Gdzie widzisz przywiążanie do pixeli skoro jestem w stanie puścić wszystko co mam, a nie mam mało. To jest przywiązanie do postaci, którą się odgrywało" - tu się troche różnimy w rozumowaniu. Dla Ciebie pixele to stuff, a postać już nie. Dla mnie pixele to pixele, czyli cała ta gra. Ja w to nie gram od 7 lat, Ty dalej się logujesz na martwy serwer przypomnieć sobie jak wiele osiągnąłeś i posiadasz.

"szacunek ludzi moongate'u. To jest opis, który nie ma błędów ortograficznych jak zapewne Twój itp. To nie są pixele, to są wartości, których nie zrozumiesz " - Szacunek ludzi moongatu xDD. Do Peji na featuring idź. Nie zrozumiem jakimi "wartościami" są dla Ciebie kolorowe kropeczki na matrycy. Ta gra nie żyje i Twoja wykoxana postać jest nic nie warta. Beka, że jeszcze Ci się nie znudził ten niedorzeczny onanizm.

Powodzenia w szukaniu błędów ortograficznych :D

Ten serwer tworzyły setki graczy, nie tylko kilkunastu władców forum i irca. Niestety, bywało tu najczęściej tak, że zmiany były pod tych, którzy zamiast grać płakali na forum. Im właśnie zawdzięczamy upadek DM.

Obecna sytuacja ma jedynie 2 wyjścia. Totalny wipe i nowy start lub status quo. W momencie gdy to piszę jest online 0. Chyba wszyscy widzą, że nie ma nic do stracenia.

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #68 dnia: 2018 02 02, 11:18:58 »
Cytuj
Niestety, bywało tu najczęściej tak, że zmiany były pod tych, którzy zamiast grać płakali na forum. Im właśnie zawdzięczamy upadek DM.

Który płacz?  :)

Według mnie to serv położyły wieczne ograniczenia.

Pierwszy rok działania DM - Zabijają mnie redy pod portalem - Może im zapłacę i będę mieć spokój, może się z nimi postaram dogadać, może poproszę order aby mnie przeprowadził... co tu zrobić
Ostatni rok - O red "nie możesz mnie zabić bo bogowie cię zjedzą"

Pvp natomiast położyły EOSY i granie na zasadzie - *pije eos*..... *zjada rybe* = ucieczka do miasta i odczekanie cooldowna  :)



Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline Parias

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Szary Wilk
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #69 dnia: 2018 02 02, 14:36:44 »
Mnie już z 1,5 roku nie było więc się nie wypowiem co do działania pvp ale myśląc logicznie to kiedyś grało więcej osób dzięki czemu dało się dogadać czy unikać graczy pk. Mieli z kim się bawić i lali się między sobą tym którzy nie grali pvp i nie chcieli było łatwiej unikać oddawania sprzętu. Gdy online spadło a w grze zostaje jedna dominująca frakcja to te słabsze jak dres na ulicy(no nie przeżyje jak komuś w mordę nie da, On po prostu musi) i wtedy Ci od pvm dostają więcej niż kiedyś. Ja tam uważam, że powinno się walić każdego jak leci allee z powodu klimatycznego podejścia. Czyli kiedyś Vesper latało po lasach około miasta strzegąc wilków - zabiłeś zobaczyli w łeb i cacy. Ale jak ktoś lata z trapą po wszystkich mapach jaskiniach spotyka kogoś i od razu na wejściu "jaka wiara? a czy ty przypadkiem nie jesteś z jakiegoś miasta ? Szukanie na siłę powodu hahaha :D No ale wiadomo im więcej osób tym większa szansa, że znajdziesz sobie ekipę do wspólnego klimatu czy do wspólnego pvp. Tutaj nie ma co się rozwodzić dlaczego padło tylko zacząć samemu grać i patrzeć na samego siebie. Bo w układzie takim jaki mamy czyli znikomego online na wszystkich serwerach niestety nie możemy już zachowywać się jak i postępować jak za czasów gdzie jak nie ten to inny przyjdzie grać. O ile chcemy by online się ruszyło.

Offline Darod

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 106
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #70 dnia: 2018 02 03, 02:16:15 »
Z tego co mi wiadomo typki co założyli obecnie jedną z najbardziej rozpoznawanych grę na świecie multiplayer czyli League of Legends swoje początki właśnie zaczynali poprzez granie w takie gry jak Ultima Online widocznie już wtedy wiedzieli że nic z tej gry nie będzie, obecnie mają tyle pieniędzy że mogli by stworzyć setki takich serwerów DM-ki jaką mamy w obecnej formie.
Powiem szczerze że mimo iż nie mam praktycznie wolnego czasu bo zmieniają się czasy i mam swoje życie osobiste to powiem szczerze jeśli coś ruszy chętnie zagram ale minimum online 60+ :).
Więc tak jak każdy tu się udziela powiem po krótce tak...
Po takim czasie widze nadal zapalenców którzy chcą naprawdę by to ruszyło, niech zbierze się ekipa ludzi która ma chęci postawić nowy serwer dmki na obecnym skrypcie zapłaćmy osobie która ma dostęp do całej zawartości i oskryptu serwa i szluz w przeciwnym razie nie ma co dalej sobie zawracać głowy, nie było mnie na tym forum jak i w grze sporo czasu ale widzę po przeróżnych wątkach że raczej obecny stan rzeczy się utrzyma pod wodzą tych samych ludzi, po prostu wyczerpało się paliwo  ;).

Offline Aqe

  • Administrator
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 2458
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #71 dnia: 2018 02 03, 17:24:32 »
Jakieś streszczenie tematu?
"Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu." ;'[

Już masz dostęp do wątku.

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #72 dnia: 2018 02 03, 18:43:38 »
No dobra, dzisiaj 18-22 gramy na poważnie! Online jest 3, liczę na 10!

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #73 dnia: 2018 02 03, 19:23:04 »
Pierwszy rok działania DM - Zabijają mnie redy pod portalem - Może im zapłacę i będę mieć spokój, może się z nimi postaram dogadać, może poproszę order aby mnie przeprowadził... co tu zrobić
Ostatni rok - O red "nie możesz mnie zabić bo bogowie cię zjedzą"

Widzisz Thiass, tylko w pierwszym roku istnienia serwera gier sieciowych nie bylo praktycznie wcale, byl cs, byl sc:bw, pare mudow, pare shardow UO, d2 i w zasadzie tyle. WoW mial byc wydany 3 lata pozniej. To byly poczatki neostrady w Polsce, a wiec i w zasadzie poczatki stalego dostepu do Internetu w kraju. Jak chciales bawic sie w gre tego typu to nie miales wyboru. Profil przecietnego gracza byl tez zupelnie inny - nastolatek urodzony w latach 80tych, wychowujacy sie w Polsce przechodzacej transformacje ustrojowa. Ludzie byli przyzwyczajeni, ze nie wszystko jest podane na tacy. I pewnie zabrzmi to troche jak typowe narzekanie na nastepne pokolenie, jednak nie mozna sie oszukiwac - wspolczesni nastolatkowie z reguly wychowywali sie, dzieki bogom, w zdecydowanie lepszych warunkach, odwaznie nawet powiem, ze w dobrobycie. Przepasc jaka wystepuje pomiedzy naszym a nastepnym pokoleniem nie wynika tylko, jak to zwykle bywa, tylko z postepu technologicznego, ktory ulatwia zycie. Caly kraj przeszedl z biednej gospodarki centralnie sterowanej na relatywnie bogata gospodarke wolnorynkowa, skok byl naprawde duzy. Mlodsi gracze, ktorzy dolaczali do zabawy pozniej mieli wiec nieco inne podejscie do gry, nacechowane mniejsza cierpliwoscia na niepomyslne wydarzenia jak pk. Dodatkowo rynek gier zupelnie sie zmienil, czlowiek jest teraz doslownie zalany masa produkcji, w ktore moze zagrac, a rekordy popularnosci bija moby i survivale. I tak, jako gracza irytowal mnie ten plaszczyk ochronny, ale z perspektywy czasu nie bylo to takie zle - dawalo szanse na zatrzymanie nowych graczy, a starzy i tak odchodzili ze wzgledu na sie starzenie i obowiazki zyciowe, ktore cholernie ciezko polaczyc z wymagajaca i czasochlonna gra MMO. Nie moge sie wiec zgodzic z teza, ze te ograniczenia przyczynily sie do polozenia serwera. Bardziej sklanialbym sie ku temu, ze to formula i glowne zalozenia nie przetrwaly proby czasu - ale to juz chyba taka kolej rzeczy.

Co do PvP sie zgodze, ale przede wszystkim wskazalbym EUO - walke na lepsze skrypty i programy wspomagajace.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #74 dnia: 2018 02 03, 21:54:36 »
Otóż sytuacja wyglądała tak, że byłem zalogowany prawie cały czas od tej 18 do 22. Online nie przeskoczyło powyżej 4.
Będziecie rozważać jak naprawić serwer, a nie chce się wam nawet zalogować na 30 minut, żeby pokazać, że macie jakąkolwiek chęć pograć w tę grę.
I uwaga - liczycie, że ktoś będzie pisał skrypty i robił coś to MOŻE zalogujecie? HM!
Nikomu się nie chce grać. Trzeba stawić czoła temu tematowi :}

Żeby być też jednak konstruktywnym : zacznijmy od umawiania się na granie w jakieś dni o jakichś godzinach. Jak ludzie zobaczą, że o określonej godzinie w określony dzień jest ktoś i można się poganiać czy poklimacić - cokolwiek, to zacznie się to nakręcać. Wtedy możemy liczyć, że GMom będzie się chciało coś zrobić i dla nas. Póki nam się nie chce zalogować bo ciągle "online 0 albo 1" no to to się napędza. Nikt się nie loguje bo nie ma po co i ciągle wisi na tym 0/1.
Nikomu się nie chce być tym jedynym zalogowanym - logiczne :D Wydaje mi się, że gdyby Aqe zmieniła licznik na stronie i by wskazywał np. online 10 (to jest eksperyment myślowy, a nie solucja :D) to nagle by się 10 osób zalogowało zobaczyć co się dzieje, spotkać kogoś, wbić mu kosę w żebra itp.
Żeby było jeszcze bardziej konstruktywnie, to jak już zacznie kilka osób logować, żeby się poganiać - to są jeszcze dobre rozwiązania przejściowe : psucie się sprzętu przyspieszone x3, większe zużycie regów na czary (x 3). Dodatkowo odsysanie złota za każdy postawiony dom, a nie od 3 oraz podatki na miasto, w którym się jest zapisanym. Koniec kasy na koncie = usunięcie z miasta i zablokowane możliwości wejścia (drzwi zamknięte i komunikat "zapłać podatek"). Taki wstęp...

Dlatego proponuję kontynuację dzisiejszej tradycji (4 online, mamy rekord :D). W sobotę w godzinac 18-22 jak ktoś chce pograć to wbija. Ja jestem w full stuffie i 4 magiki do umiejętności i stoję pod gongiem - łakomy kąsek! Do zobaczenia za tydzień!

Aqe: Czy jest możliwość, abyś zrobiła newsa o tym, że w sobotę 18-22 jest czas wzmożonego logowania i próbujemy zebrać garść ludzi? Po prostu jeśli każdy, kto loguje na godzinę w tygodniu zaloguje się o jednej porze to mamy niezłe online. A nie ma co się oszukiwać, że problem nie istnieje. Moim zdaniem to dobry start...
« Ostatnia zmiana: 2018 02 03, 22:03:43 wysłana przez Nim_Dragonus »

Offline Corsica

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 9
Odp: Coś tu się wg dzieje ?
« Odpowiedź #75 dnia: 2018 02 04, 00:11:13 »
Ja proponuje trochę z innej bańki - jak wiadomo na serwerze istnieje baza danych z adresami e-mail - Wysłać masówkę o przypomnieniu i zaproszeniu że serwer dalej istnieje. Mój powrót wiązał się z tym, że odnalazł mnie stary dobry znajomy i przypomniał o istnieniu serwera. Może wygląda to śmiesznie i trywialnie ale tak właśnie jest i to działa. Na dniach może i inny mój stary kolega odmrozi konto, bo poszła dalej wiadomość o tym.
A jak wiadomo - baza e-mail to potężne narzędzie marketingowe.
Warto też dać znać w mediach społecznościowych i nagrać na YT kilka ciekawszych ujęć ze świata i puścić w świat.
"Przeszłość nie jest krainą, którą tak łat­wo opuścić. Ci, którzy nie pa­miętają przeszłości, ska­zani są na jej powtarzanie."