Autor Wątek: Jedna wielka stypa  (Przeczytany 28688 razy)

Offline [K]

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 202
Jedna wielka stypa
« dnia: 2019 02 11, 23:10:11 »
"Stypa" tak chyba najlepsze słowo.

Udalo sie postawic online do fajnego poziomu i wypuszcza sie je z rak.

1.Quest masterzy- jedyna różnica jaka poczulem to 6x więcej makroczeków. Brak eventow, brak questow, brak wojen i chociażby głupiego battle royala
2. Od lat stawianie na graczy rpg- a prawda jest taka ze jest ich moze z 2. Chwali sie na lewo i prawo ze DM to shard rpg, gowno, to szard EASYUO.
3. Kox- mimo ze przyszpieszony to polecam haida, barda itd spróbować. Zamiast poswiecac czas na mila gre, ktora to napedza i wciaga spedza sie multum godzin na makrowaniu
4. Skryptowe godziny przewalone na jakies pierdoly typu poprawa berka- ktory mial byc taki jaki jest i niektorzy nim potrafia grac. Nie organizuje sie zadnych skryptowych umilen gry typu igrzyska, zawody, nowe mooby.
5. o co tu chodzi?

 

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #16 dnia: 2019 02 14, 23:08:13 »
Jeśli idzie o klimat:
- Mass eventy są wydarzeniami promującymi shard i pokazującymi, że coś robimy (90% to frustracja graczy bo GM czegoś nie przewidział...)
- Mini scenki (15-20 min animacji) - Coś co sprawia, ze gracze online zauważają życie gmów - osobiście nie zauważyłem, ale nie mówię że nie występuje

Najważniejsze.... W pytaniu dla kandydatów o GMa jest pytanie w jakie systemy PAPIEROWE grałeś - czemu odnoszę wrażenie, że każdy GM wali odpowiedź z googli i tak naprawdę nigdy w życiu nie prowadził starej grupy papierowiczów? ... - Mistrz Gry w systemie papierowym prowadzi kilka grup fabularnych przez rozwlekłą fabułę wpływającą na cały świat. Zdarzenia, które są nagłaśniane.
Pamiętam śmierć Britisha czy wojnę ze smokami. Gdzie są obecnie eventy dla grup graczy, które chcą bawić się "stale" w fabułę i wpływać na świat dookoła?

- Oskrypt stoi na super poziomie. Tin zrobił robotę, która nie udała się na ŻADNYM serwie UO - wprowadził zautomatyzowane areny. Koniec płaczu marudzenia itd - jesteś kozakiem wbijasz 2v2 i się napierdzielasz - to że gracze "srają" po majtach i boja się równych walk to już inna sprawa.....

- Czemu kiedyś można było prowadzić kilka grup fabularnych i to nagłaśniać a teraz się nie da?... Nie mówcie, ze gracze nie klimacą... Zadaniem GMa jest zanimować świat tak żeby ten nasz przysłowiowy "kox" chciał iść i klimacić.
-To nie gracz ma latać za GMem... To GM ma sprawić żeby gracze nie chcieli koxac/lać się po mordach a zechcieli pobawić się w klimat.

Prawda jest taka, że online nakreca klimat, rzemol, kox i gracz pvp - jak brakuje którejkolwiek grupy to serv idzie do dołu. Każdy jest tak samo ważny.


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline Dezzmond

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 189
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #17 dnia: 2019 02 16, 01:00:44 »
Rękami i nogami podpisuje się pod tym co napisał Thiass, a nie zgadzam się z nim zbyt często :)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #18 dnia: 2019 02 16, 15:57:47 »
Ja tak jeszcze a propo koxu..

Troche mi przykro, kiedy przechadzam się obok młodych postaci, gdzie każda ma lepsze staty ode mnie, mimo ze ja gram od kilkunastu lat. (no, wiadomo że nie ciągle, z dużymi przerwami nie raz kilkuletnimi, ale jednak mam te 56 dni online)

I tutaj pytanie, dlaczego wracając jako weteran DM'ki, nie mam żadnych ulg, i muszę dalej kisić się ze statami 68/63, i być gorszym od wszystkich postaci 20 letnich?
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline sindario

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 87
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #19 dnia: 2019 02 16, 16:13:18 »
masz .statystyki

Offline zwis

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 532
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #20 dnia: 2019 02 16, 18:30:25 »
Pozwolę se dodać kilka zdań, a że wychodzi mi to najlepiej po piwku więc zacznę  ;D

Cytuj
"Stypa" tak chyba najlepsze słowo.

Udalo sie postawic online do fajnego poziomu i wypuszcza sie je z rak.

1.Quest masterzy- jedyna różnica jaka poczulem to 6x więcej makroczeków. Brak eventow, brak questow, brak wojen i chociażby głupiego battle royala
2. Od lat stawianie na graczy rpg- a prawda jest taka ze jest ich moze z 2. Chwali sie na lewo i prawo ze DM to shard rpg, gowno, to szard EASYUO.
3. Kox- mimo ze przyszpieszony to polecam haida, barda itd spróbować. Zamiast poswiecac czas na mila gre, ktora to napedza i wciaga spedza sie multum godzin na makrowaniu
4. Skryptowe godziny przewalone na jakies pierdoly typu poprawa berka- ktory mial byc taki jaki jest i niektorzy nim potrafia grac. Nie organizuje sie zadnych skryptowych umilen gry typu igrzyska, zawody, nowe mooby.
5. o co tu chodzi?

Nie wiem jak mam to ująć, ale [k] marudzisz gorzej jak nie jedna kobita.. Ja to widzę tak :
1. QM - Jacy są tacy są , coś tam pewnie robią.. Niekoniecznie Ty musisz być tego świadkiem..
Może .przygoda on se włącz będą Cię wtedy bardziej nawiedzać, albo po prostu nie bierniacz jak ino zalogujesz.
Być może podpadłeś i jesteś na czarnej liście i Cię ktoś pilnuje. Ja twierdzę że za dużo narzekasz i teraz ktoś Ci odpłaca z nawiązką  ;D :D :P ::)
Co do questów oraz eventów, być może ktoś ma je robione. Mam wrażenie że te mass wyszły z mody. Wiadomo jak takie zabawy się kończą. Młode osoby chcąc się pobawić, więcej tracą jak zyskują. Na ten temat chyba tyle..

Widziałbym to tak : Jak wiemy fabularnie, to leżymy i marzymy o jakiś tam zmianach.
Np. Pojawia się jakiś "król" i nagle wprowadza swoje rządy w całej Sosarii. Gdzie albo się przystosowujemy albo robi się młyn.
Gdzie np można by zjednoczyć księstwa, albo po prostu stworzyć jedną wielką wojnę i rozpierduszke  ;D
Choć mi się wydaje że to stare nie modne nikomu się nie przyda, ale napisać musiałem jak temat leży w Off-Topie  ;D

2. Nie ma tu czegoś takiego jak gracze rpg od dłuższego czasu. Po prostu z biegiem czasu, rpg zanikło choć nie można powiedzieć że go do końca niema. Jak się to mówi "każdy kij ma dwa końce" , na swój sposób jest tu rpg jednak odgrywane jak już trzeba. Wydaje mi się że brak"rpg" to kwestia tylko i wyłącznie graczy. GMy nic nie poradzą jak gracz odpali makro i liczy tylko % które mu wskoczą to na siłę gracza nie zmusi bo klimatu. Czy jakoś tak to chciałem napisać.

Co bym zmienił, w sumie niech na to odpowie sobie każdy  :D

3. Kox - Co to do cholery jest  >:( .. [K] - do koxu potrzeba - party, ph i dobrych seriali .. Samo się skoxa, więc nie wiem po co ta frustracja na temat tych "wielu" godzin odpalonego makra. Zawsze bierny kox który odbywa się w miejscu będzie długi.. ;D to tylko złudzenie.

Nic bym w sumie nie zmieniał, bo i tak jest teraz lepiej jak kiedyś  :-X

4. [K], każdy poświęca tyle czasu ile może być. Dlatego robi się co się robi.. Dla mnie wg fajnie że skrypterzy się pokazali. Nie ważne czy "gówno" wrzucają , byle rzucali.. Pamiętam że jakiś czas temu o powrocie skryptera mogliśmy pomarzyć.
Chyba tyle na ten temat..

W sumie życzyłbym skrypterom tylko w "ciule" czasu na zaspokojenie Naszych wymagań.
Mam kilka takich swoich zachcianek, ale to jak otworzę wódeczkę i zrobię drinka  ;D :D

5. [K] tu chodzi o to że trzeba iść do lodówki po piwko, wypić je i otworzyć wódeczkę i napić się drinka..
Wszystkim życzyć zdrówka i miłego grania na DM. Czy się zmieni czy nie.. Zima pokazała że z  3-4 online da się jeszcze wyciągnąć niezłe cyferki..  8) ::)

W sumie tyle co chciałem napisać w tym Off-Topie  :P
« Ostatnia zmiana: 2019 02 16, 21:40:25 wysłana przez zwis »

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #21 dnia: 2019 02 17, 22:52:16 »
Ja tak jeszcze a propo koxu..

Troche mi przykro, kiedy przechadzam się obok młodych postaci, gdzie każda ma lepsze staty ode mnie, mimo ze ja gram od kilkunastu lat. (no, wiadomo że nie ciągle, z dużymi przerwami nie raz kilkuletnimi, ale jednak mam te 56 dni online)

I tutaj pytanie, dlaczego wracając jako weteran DM'ki, nie mam żadnych ulg, i muszę dalej kisić się ze statami 68/63, i być gorszym od wszystkich postaci 20 letnich?

Trzeba czytań niusy zamiast klepać na forum.

.statystyki i masz 7/7 jak na starcie "nuby". ;-)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #22 dnia: 2019 02 23, 13:19:44 »
No fakt. Nie zauważyłem. To w takim mi teraz chodzi o to, że mam jak na starcie nuby :D

I to nawet nie, bo mi się 28 Inta skoksalo gdzieś przypadkiem, i aby go zbić do 10 coby podbić resztę do 70, to musiałbym wydać pół swojego majątku :P
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Shane

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 234
  • Shit Happens
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #23 dnia: 2019 02 24, 11:10:43 »
Życie stary, mam ten sam problem ;)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #24 dnia: 2019 02 26, 16:51:31 »
Bo jakiś geniusz wymyślił, że 50 czy tam 500 grzybków zrzuci tylko 0.1 stata.. Nie ma co, duże daliście udogodnienia dla nowych graczy. A że jakiś tam typek co ma konto od 2003-2004 roku się męczy, to co tam. ;)
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #25 dnia: 2019 02 27, 15:53:43 »
Ku*wa nie placz tylko koxaj. Skille lecą szalenie szybko.

Offline Estel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 328
  • Courage is immortal.
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #26 dnia: 2019 03 02, 14:34:35 »
Jest taka złota zasada: To może zbierzmy się i zróbcie. :D
Wychodząc naprzeciw, zamiast narzekać, sam działam: Wielkie Łowy *click*
Zapraszam ;)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #27 dnia: 2019 03 03, 15:23:59 »
Ku*wa nie placz tylko koxaj. Skille lecą szalenie szybko.

Czytałeś w ogóle o czym pisałem? Czy ku*wa nie bardzo?
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline shyna

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 225
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #28 dnia: 2019 03 04, 13:30:36 »
Tak czytamy niestety. Piszesz ze nie stac Cie na grzybki, napisz mi ile mam Ci zlota dac na nie, zasponsoruje Ci nawet 10/10/10.

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #29 dnia: 2019 03 04, 20:16:02 »
Szynok, a mi dasz?

Offline Gofer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 8243
  • Ojciec, Maruda, Podcaster
Odp: Jedna wielka stypa
« Odpowiedź #30 dnia: 2019 10 31, 15:07:40 »
Płacz aż miło... chyba się zaloguję.
życie za krótkie aby się denerwować innymi, po za tym jak się denerwujesz, to Ci się ręcę trzęsą, oddech masz urywany i muszka ze szczerbinką gorzej współgra

jestem przyjaznym GM-em - powiedziałem i rzuciłem 150 graczy na pożarcie Panu Smoków - najadł się
@Aqe " bo kobieta to tez czlowiek"