Autor Wątek: Czego brakuje Wam na DM?  (Przeczytany 20065 razy)

Offline theon

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 145
  • theon
Czego brakuje Wam na DM?
« dnia: 2020 12 02, 19:12:40 »
Wbrew tytułowi nie chodzi o kolejne propozycje, a humorystyczne wspomnienia tego co było i pewnie nie wróci  :)
Dlatego też założyłem temat w offtopicu.

Moje typy:

a) *yoink* - czyli emota zbierania, która została już dawno zabrana, miała IMO wydźwięk trochę humorystyczny, przynajmniej ja tak uważam :)

b) mechanika pokazywania zatrucia, czyli wyświetlania zamiast *zatruty* konkretnych komunikatów nad głową, zamiast zwykłego zatrucia było *wygląda na chory*, zamiast śmiertelnej trucizny - *czuje straszliwy ból*

c) stary dobry mag bitewny dostępny w każdym mieście i nieśmiertelne - "pożałujesz tego!" i animacja samego maga

Pewnie z czasem przypomni mi się więcej, albo i Wy to zrobicie, może wyniknąć z tego fajna podróż sentymentalna  :)
"You live for the fight when that's all that you've got." - DiViNE INTERVENTiON ]I[

 

Offline swider

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 76
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #16 dnia: 2021 02 01, 17:32:42 »
Hm, to może zablokować możliwość korzystania z żeglarzy dla postaci powyżej 22go roku zycia?

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 307
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #17 dnia: 2021 02 01, 21:05:21 »
Jak sobie pomyślę, że aby znaleźć przedmioty które są mi potrzebne musiałbym popierdzielać po moongate lub płynąć łódką z obecnym online a co za tym idzie z bardzo niewielką ilością kupców, to nie grałbym wcale.

To co mówisz brzmi dobrze, co prawda dzisiaj ludzie są już całkowicie rozbestwieni wysokim QoL w innych grach, ale powiedzmy że jakimś cudem nikomu by nie przeszkadzał powrót do systemów sprzed 15 lat..

Tyle że o co ty chcesz rywalizować i z kim? Przy online rzędu 5-15?
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 125
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #18 dnia: 2021 02 02, 10:14:59 »
Ledwo co było online 40, a gdyby wprowadzić do tej gry z powrotem trochę sensu, to może i więcej by było.
Po pierwsze: to co nazywasz chodzeniem po moongate'ach było motorem napędowym tej gry. Czy ktoś mnie napadnie? Czy uda mi się uciec?
Po drugie: argument, że musiałbyś po wszystko latać pokazuje, że nie przewidziałeś skutków takiej zmiany. Gdyby faktycznie "trzeba było latać wszędzie", gracze by się "ścisnęli" i zostałyby 2 lub 3 używane miasta, wybrane jako "optymalne".
Poza tym nigdzie nie mówiłem, że wywalić żeglarza i recalla. Natomiast jakoś zmotywować do wychodzenia
I tak dla żeglarza mogłoby to być np.

1. zmniejszyć liczbę połączeń (dopłyniesz do zamorskich krain typu occlo, ale do miasta 2 minuty obok wsiadaj na koń i pędź.)
2. podwyższyć wielokrotnie cenę dla graczy powiedzmy powyżej 100 roku życia (np. 10k za popłyniecie przy obecnej gospodarce wcale nie byłoby przesadą
3. wprowadzić znikanie żeglarza np. na 15 minut po użyciu podróży (że niby żeglarz zabrał Cię w podróż i płynie z Tobą, a nie stoi w porcie i wysyła ludzi łódkami). Wówczas podchodzisz - patrzysz, żeglarza nie ma. Czekać czy może się jednak ruszyć?
4. wszystkie powyższe :)
 
Dla innych nieco zbyt łatwych środków transportu też by się coś wymyśliło, bez problemu. Unikam rozpisywania bo nie bardzo widzę sens.

 A co do "o co chcę konkurować" :
1. O zasoby (np. dosyć nieźle idzie konkurencja o artefakty, faktycznie jest to niezły smaczek i kilka grup powiedzmy... się spiera o to do kogo będzie należeć powiedzmy kosa szału :>)
2. O swego rodzaju status/ władzę
3. O dostęp do możliwości, do których kto inny nie ma dostępu (np. na zasadzie walk miast)
« Ostatnia zmiana: 2021 02 02, 10:20:11 wysłana przez Nim_Dragonus »

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 307
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #19 dnia: 2021 02 20, 15:42:40 »
Walka o status czy władzę przy 1-20 online brzmi nieco komicznie, ale niech ci będzie, w sumie macie te dwie trzy grupy i się fajnie bawicie więc okej.

Co do moongate, jasne że były istotnym elementem gry. Sam będąc noobem lubiłem to ryzyko, popierdzielać z buta czy zaryzykować moongate, czy uzbierać na łódkę? Ale jak sam zauważyłeś to było kiedyś, gdy online był duży, ludzie nie byli jeszcze rozpieszczeni przez inne gry mające mnóstwo systemów QoL upraszczających rozgrywkę, no i był sens takiego biegania, bo w każdym mieście czy banku coś się działo.


Co do 2, czy tak teraz nie jest? Przecież mamy góra trzy cztery miasta, a i tak ciężko znaleźć to czego się potrzebuje, i i tak najczęściej się po prostu umawia na discordzie. Gdyby były ograniczone możliwości podróżowania i musiałbym spędzić 30-60 minut aby przewertować te kilka miast w których najczęściej i tak nie ma potrzebnych mi itemów, to tym bardziej wszystko starałbym się załatwiać na discordzie, i tego chodzenia po moongejtach, pływaniach czy choćby chodzenia po traktach lub ryzykowania że losowy mag nam wrzuci portal do ciemnej dupy, po prostu by było jeszcze mniej niż teraz.

Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Zirr

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 154
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #20 dnia: 2021 02 20, 19:33:13 »
3. wprowadzić znikanie żeglarza np. na 15 minut po użyciu podróży (że niby żeglarz zabrał Cię w podróż i płynie z Tobą, a nie stoi w porcie i wysyła ludzi łódkami). Wówczas podchodzisz - patrzysz, żeglarza nie ma. Czekać czy może się jednak ruszyć?
Przypomina się system łódek i dyliżansów z Arkadii :P

Offline zethaiks

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 311
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #21 dnia: 2021 05 12, 15:30:22 »
PK :)
niedlugo zima przyjdzie - online wroci :P :P :P

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #22 dnia: 2021 05 13, 12:52:10 »
PK :)
niedlugo zima przyjdzie - online wroci :P :P :P

Chyba i zima tutaj nie pomoże :D Aktualnie lato trwa już 2 lata.

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #23 dnia: 2021 05 14, 11:00:42 »
ale peka jest... jakoś tydzień temu było 5v7... i to ze 3 godziny  :)

Mało, ale co kilka dni można się fajnie pobawić. Wystarczy zalogować pod wieczór i zagongać.

Offline zethaiks

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 311
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #24 dnia: 2021 05 15, 20:54:17 »
po tylu latach pusto :) domki poznikaly brak eq :) i nawet nie wiem czy postac jeszcze jest :P

Offline zethaiks

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 311
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #25 dnia: 2021 05 15, 20:54:42 »
PK :)
niedlugo zima przyjdzie - online wroci :P :P :P

Chyba i zima tutaj nie pomoże :D Aktualnie lato trwa już 2 lata.

No kiedys zawsze ekipa mowila "lato jest mniej ludzi" przyjdzie zima wroci online :) chyba cos nie pyklo :P

Offline buners

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 65
Odp: Czego brakuje Wam na DM?
« Odpowiedź #26 dnia: 2021 05 16, 16:47:26 »
Gramy to samo od kilku lat, młodych brak, i wystarczy żeby jedna frakcja Pvp się zwinęła (są obecnie 2) i po zawodach. Minok powoli pustoszeje, napiszesz cos co się nie spodoba "jaczejce" to albo jesteś "klonem" pewnego gracza albo i tak wywalą Ciebie z GT. Jeżeli naczelnym podejściem ekipy jest zawalenie ludzi makroczekami co 10-12 minut na rzemiośle, brak jakiejkolwiek merytoryki i brak jakichkolwiek zmian czy realizacji propozycji aktywnych graczy kończąc na jailach i banach z widzimisie, to jest jak jest, ludzie się mrożą. Twardy lockdown pokazał część potencjału i ilość osób jaka wtedy weszła, gra odżyła jednak gracze przyszli , zobaczyli machnęli ręką i z 50 online wtedy, mamy w porywach... ile 8? Nie gram już od ponad 2 miesięcy, został mi jeden kupiec pewnie zwinę na dniach bo powoli z najlepszego serwera Ultimy nasza światła Ekipa zrobiła serwer kumoterstwa i żenady a naczelną dewizą staje się "jak nie chcesz to nie graj". No to za radą życzę miłego patrzenia jak to się wszystko wali.