Autor Wątek: UOAM - UO Auto Map  (Przeczytany 157858 razy)

Offline SolTell

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 564
UOAM - UO Auto Map
« dnia: 2006 12 29, 22:00:09 »
.. tak jak wiadomo teraz UO się patchuje od razu przez UO gateway. No ale UOAM tych plików nie łapie.

Jak to naprawić?
step by step
1) ściągamy http://www.dm-uo.pl/uog/mapa.rar
1a) jeżeli czegoś brakuje na mapie polecam ściągnąć też http://www.dm-uo.pl/uog/statics.rar
2) un-rarujemy do katalogu z UO ML
3) uruchamiamy UOAM - tada mapka działa


3a) jeżeli samodzielnie nie wykrywa UO (problemy w rejestrze, kilka UO na dysku). rozwiązanie jest proste!
klikamy w..


powinno wyskoczyć okienko o takie:


i w tymże okienku podajemy właściwą ścieżke UOML gdzie rozpakowaliśmy mapa.rar

addon: "*OoOooOo* czemu tak wolno" :<
pewnie kilku zaawansowanych graczy wie jak poprawić prędkość działania UOAM, no ale nowi gracze pewnie nie. oto porady:

1) tuż po odpaleniu UOAM powinno wyskoczyć takie zawiadomienie:

klikamy OK a następnie wyskakuje:

Pasek "Normal View" na maxa inne można na zero. widoków X-ray i no-static zwykle sie nie używa. Update zajmie trochę czasu.

to samo zrobić z Mapą ILSHENAR (gdyż ta mapa działa na DM2)

update: Trammel i Malas -  ich nie ma na DM2 toteż można je całkowicie olać (mianowicie wszystkie suwaki na ZERO)


2) Jeżeli chcecie przeglądać dowolnie mapę odznaczcie "Track Player". UO AM przestanie śledzić gracza ale wtedy można po mapie sie przemieszczać swobodnie


3) ażeby UOAM wyświetlało sie "zawsze nawierzchu" kliknij dwa razy lewym przyciskiem myszki..

4) jeżeli UO AM źle śledzi gracza

Cytat: "Aruvin"
W wypadku problemów związanych z nowym clientem:

1) W grze kupujemy sekstans. Po dwukliku na niego spisujemy współrzędne, a następnie w UOAM wybieramy UO -> Calibrate. Tam wpisujemy nasze współrzędne. Po zatwierdzeniu wszystko powinno działać.

2) Stajemy w dokładnie tym samym miejscu co ktoś, kto siedzi z nami na mapie. Podane przez niego współrzędne wpisujemy w to samo miejsce, co w podpunkcie 1.

by desdemon & tero


Szerokiej drogi ^^

 

Fs

  • Gość
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #16 dnia: 2007 05 03, 01:59:50 »
Mapa nie wykrywa zmian w mapie dma np. murow Yew, Twierdzy Krasnoludow itp. Pomozcie prosze!

Borry

  • Gość
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #17 dnia: 2007 05 03, 02:11:51 »
Ściągasz patche DMki (do tego powinna starczyć sama mapa) "z palca" i wrzucasz do katalogu z UO. Linki do poszczególnych plików:
http://www.dm-uo.pl/uog/arty.rar
http://www.dm-uo.pl/uog/mapa.rar
http://www.dm-uo.pl/uog/statics.rar
http://www.dm-uo.pl/uog/verdata.rar

Offline Valderin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 691
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #18 dnia: 2007 05 03, 09:54:52 »
tylko statics i mapa.. do katalogu UO

Fs

  • Gość
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #19 dnia: 2007 05 03, 10:10:27 »
Dziekuje, wszystko smiga jak nalezy :)

Offline Svennson

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 819
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #20 dnia: 2007 07 01, 01:54:42 »
witam ja mam inny problemik bo nie moge hostowac mapy ani do nikogo sie podlaczyc
Cytat: Jasmine
o tyle tutaj testy sa trudne bo jak liki na cos wpadna to same siebie nie udupia. juz niektore dzieci nocy wiedza jak sie mozna slizgac na regulaminie jak gowno po lodowcu.

Offline sod

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 726
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #21 dnia: 2007 07 01, 09:10:11 »
pewnie masz wewnętrzne ip

Offline Svennson

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 819
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #22 dnia: 2007 07 02, 00:12:06 »
no juz ktos mi powiedzial dzis (4 rano :PP) ze musze port odlokowac ;] thx
Cytat: Jasmine
o tyle tutaj testy sa trudne bo jak liki na cos wpadna to same siebie nie udupia. juz niektore dzieci nocy wiedza jak sie mozna slizgac na regulaminie jak gowno po lodowcu.

Offline Sommer

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 113
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #23 dnia: 2007 07 10, 01:26:34 »
jak sie odblokowuje port bo tez kumpel nie moze sie do mnie podlaczyc :)

Offline Avatar

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 90
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #24 dnia: 2007 07 10, 08:34:17 »
Zalezy czy jestes za natem (w wewnetrznej sieci lokalnej z X osob), czy odrazu masz wpiete lacze internetowe przez modem do swojego komputera. Jesli za siecia lokalna i nie jestes wlascicielem serwera to musisz do owego wlasciciela zlozyc ladne podanie o przekierowanie portu na Twoj wewnetrzny numer IP i modlic sie aby rozpatrzyl Twoja prosbe pozytywnie (co sie rzadko zdarza w wypadku sieci udostepnianych przez kablowki itp.). Jesli masz bezposrednio lacze podpiete pod swojego kompa i ktos nie moze wejsc na danym porcie to jest to kwestia ustawien firewalla, jesli jedziesz na windowsowskim to przy starcie UOAM pierwszy raz pytal sie czy ma ta aplikacje zablokowac czy tez nie, ew odpowiednie zmiany mozna zrobic w ustawieniach FW w panelu sterowania. Jesli masz swoj program to musisz poszukac czegos (co na routerach) z reguly nazywa sie "port forwarding", ewentualnie "virtual server" badz "NAT .....". Pozdro!
LoA! I $%@#

Offline Ukulele

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1412
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #25 dnia: 2007 08 03, 04:10:31 »
:arrow: Mam sieć osiedlową, z przekierowanym portem.
 :arrow: Mam ruter, ustawiłem port zew.
 :arrow: Ten port działą w innych aplikacjach typu Emule (high ID) i Wacraft (stawiam gry)
 :arrow: Nie używam Firewalla, windowsowy jest wyłączony.

Nie działa mi w UOAM, IP po starcie z wprowadzonego zewnętrznego, zmienia mi się na IP wew. komputera z mojego rutera i nikt nie może sie połączyć.
Jest na to jakieś rozwiązanie?  :wink: Może coś robie źle w samym UOAM?

Offline Avatar

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 90
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #26 dnia: 2007 08 03, 07:38:15 »
Jak dajesz w UOAM start server, to zawsze pokazuje ono IP komputera, jakie masz w polaczeniu sieciowym, takze nie jest to nic zlego i tak bedzie sie dziac. W jaki sposob podajesz IP do swojego serwa graczom?? Ten ktory Ci pokazuje UOAM po nacisnieciu start server, czy zewnetrzny sieci? I jakie porty przekierowales z zewnatrz do siebie? UDP i TCP?
LoA! I $%@#

Offline Ukulele

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1412
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #27 dnia: 2007 08 03, 11:13:23 »
Z TCP i UDP to dziwna sprawa, normalnie mam przekierowane obydwa. Ale po podłączeniu rutera pomimo przekierowania portu zew. w ruterze, w teście nie wykrywa mi UDP, (sprawa jest dziwna, bo UDP w emulku służy do sieci KAD, która działa i to w statusie "otwarty", pomimo że w teście port UDP nie działa)

http://img485.imageshack.us/my.php?image=beztytuurx4.jpg

Graczom podawałem obydwa i ten co sie pojawia i mój zewnętrzny, żaden nie zadziałał.
--------------------------------------------------------
Edit, dziś ano udało mi się podłączyć jednego gracza :)
Myślę problem już rozwiązany.

Offline Avatar

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 90
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #28 dnia: 2007 08 04, 12:10:23 »
Jak dobrze pamietam to za natem jestes, wiec moze sie zapytaj admina sieci czy UDP tez przekierowal + sprawdz na swoim routerku czy nie masz przypadkiem wlaczonego UPnP bo to czasem lubi popierdzielic co nieco ;)
LoA! I $%@#

Offline Trawa

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 100
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #29 dnia: 2007 11 27, 16:02:38 »
a ja mam inny problem...

mapka mi normanie sledzi postac, tyle ze nie widze zadnego terenu. Moznaby zacytowac "Ciemnosc, widze ciemnosc". Od czasu doc zasu pojawi mi sie podpis,z e tu jest jakis sklep, tam bank etc, ale nie widze tego zielonego. Reinstalacja nie pomogla a najbardziej dziwi mnie to,z e po instalce nie mam tych wspomnianych na samym poczatku paskow do regulacji predkosci mapy w roznych trybach...  :neutral:
Cytat: "Enkil"
Tak, są i takie perełki. Radzę uważać na napisy z frazą „wyjątkowej jakości”, to działa jak gówno na muchy.

Offline Nath

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 509
  • #pomoc-dm
UOAM - UO Auto Map
« Odpowiedź #30 dnia: 2007 12 10, 01:16:26 »
Odpal wpierw mape, pozniej clienta UO.
Potrzebujesz pomocy?
#pomoc-dm - Zapraszam

Ksiestwo Skara Brae
#skara-brae

Fora Skara Brae i Trinsic
www.zdobywcydm2.fora.pl

Wilkolaki - Likantropy - dostep do nadforum
Podania: wilki.podanie@gmail.com  Lub PW