Autor Wątek: Własny desktop - rozwiązanie  (Przeczytany 49668 razy)

Offline Istari

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 10
Własny desktop - rozwiązanie
« dnia: 2007 01 13, 02:24:48 »
Jak mieć własny, niestandardowy desktop, nowy wygląd broni, pancerzy, ikonek czarów?
Opis krok po kroku:

1. Uruchamiamy UOGateway. Wchodzimy w "Edit settings" przy DM2. Na samym dole z "Installed files" wyrzucamy obydwa pliki gumpart, tzn. gumpart.mul(gam) i gampidx.mul(gim)

2. Ściągamy do katalogu UO poniższe pliki:   
a) Verdata to Gumpart
b) Verdata

3. Według upodobania wybieramy i ściągamy z tej  strony desktop, scrolle, weaponpacki itp. Poniżej znajdziecie też 5 innych desktopów oraz nowy wygląd czarów, lecz w każdym z tych plików znajduje się jedynie "patchdata" wiec w następnym kroku samą "patchdate" będziecie musieli patchować, reszta pozostaje bez zmian.
a) Nowy wygląd czarów podglądplik
b) Desktop 1 podglądplik
c) Desktop 2 podglądplik
d) Desktop 3 podglądplik
e) Desktop 4 podglądplik
f) Desktop 5 podgląd, plik 
g) Standardowy desktop DM plik (w przypadku tego desktopu musimy też zpatchować "patchdate" skór i slotów biżuterii)

4. Każdym plikiem, który przed chwilą ściągneliśmy będziemy musieli osobno zająć się w kolejności:                   
a) wypakowywujemy plik do katalogu UO
b) uruchamiamy program Verdata to Gumpart ściągnięty na samym początku do katalogu UO, z menu wybieramy "verdata" i wciskamy "GO!", po zakończeniu patchowania wyłączamy program, uruchamiamy raz jeszcze, teraz wybierając z menu "patchdata" i "GO!", jeśli po patchowaniu "patchdaty" wystąpi błąd nie przejmujcie się nim  :wink:

5. Cieszymy się nową verdatką  :smile:
« Ostatnia zmiana: 2015 11 14, 23:58:25 wysłana przez DzikiHL »

 

Morion

  • Gość
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2007 03 22, 20:51:10 »
Czy to dozwolone?   :razz:
i czy mozna by bylo jakos jasniej po kolei bo niewiem w koncu czy najpierw sciagnac verdate czy co po kolei robic

Offline Jackob

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 542
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2007 03 22, 21:59:52 »
Oczywiscie ze dozwolone. Wyglad twojego desktop`u jest tylko i wylacznie dla ciebie inni gracze widza swiat poprzez swoj pulpit. tu nie ma zadnych przeciwskazan.

Offline Arg

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 43
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2007 05 21, 12:43:09 »
Hmm mam problem ze zpatchowaniem broni, otóż wrzucam plik z ściągniety ze stronki, postępuje wg wskazówek 4, b) i po zpatchowaniu co prawda mam bronie ale wskakuje desktop dragon  :neutral:  Jakiś sposób na to? Bo jeśli później wrzuce DMdesktop to pozostaja niektóre elementy dragona
"Kto wespół ze mną krew przeleje, ten mi bratem"

Offline Istari

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 10
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2007 05 21, 14:52:50 »
Wyskakuje ci dragon desktop bo tamta verdata jest z dragona, jak znajde czystą to ją zamienie.
Wrzuć DM desktop, zpatchuj, wrzuć bronie, zpatchuj.
Żadnych elementów dragon desktopa nie powinno być za wyjątkiem kilku zmienionych kolorów.

Offline sokoya

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 89
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2008 02 03, 13:38:10 »
Linki z 'verdata', 'verdata intgumpartem' i 'desktopem dm' nie działają.

Mam Ultimę zainstalowaną za pomocą Vinu (nie działa kompletnie Gateway). Próbuję wgrać dektop "Celtic" z podanej wyżej strony - postępuję zgodnie z instrukcją zawartą na tejże i działa tylko znikoma część elementów.

Offline Istari

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 10
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2008 02 03, 14:24:35 »
Gotowe, linki już działają.

Jeśli patchowałaś ten desktop programem Verdata to Gumpart spróbuj raz jeszcze spatchować ale Verdata Patcherem, który jest razem z Celtic desktopem. Jeśli to nie zadziała to nie wiem jak Ci pomóc, Vinu-winem nigdy się nie bawiłem.

Na stronie w "Instalacja UO" przy opisie instalacji Vinu-win pisze: "Vinu uruchamia się tylko raz, po instalacji, bądź po wymianie pliku verdaty" także możliwe, że twój problem jest z tym związany.

CHoSSeN OnE

  • Gość
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #7 dnia: 2008 02 05, 17:57:42 »
Mógłbym ktoś wrzucić pliki z pkt. 2-go gdzieś indziej niż rapid ? <;

Offline Istari

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 10
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #8 dnia: 2008 02 05, 21:00:48 »

CHoSSeN OnE

  • Gość
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #9 dnia: 2008 02 05, 21:16:11 »
Dzięki bardzo (:

Offline sokoya

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 89
Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #10 dnia: 2008 02 09, 11:59:45 »
Cytat: "Istari"
b) Desktop 1 podgląd,  plik
Tu jest pewna niezgodność, zamiast tego, co wyświetla się w podglądzie, wychodzi inny desktop (ten, co na uoo.ru nazywa się "Dragon Desktop").
W każdym razie ten pulpit działa bez zarzutów, gdy się robi opisaną metodą. ;)

Oczywiście, traktuję potem całość Vinu.

Offline Dezzmond

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 189
Odp: Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #11 dnia: 2011 01 25, 11:39:48 »
A wie ktos jak zrobic, by wlasnorecznie edytowac wyglad czarow? Np dopisac sobie na ikonce czaru skrot klawiszowy pod jakim sobie dany czar ustawilem? Byloby pomocne :-)

Offline Bazyli

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1752
  • Cove
    • Ultima forever
Odp: Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #12 dnia: 2011 01 25, 13:20:12 »
mhm... programy do edytowania verdaty... tam masz wszystko
Cytuj
Quot capita, tot sensus...

Offline BeLikeBird

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 230
Odp: Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #13 dnia: 2011 01 25, 16:07:21 »
A ja mam taki mały problem z deskopem DM.
Kiedy mam otwarte okienko ze statusem, to zasłania mi wokoło niego taka niewidzialna bariera, która uniemożliwia mi klikanie w znajdujące się obok statusu wyciągnięte ikonki z czarami.
Podejrzewam dlatego że status z DM jest mniejszy niż oryginalny ultimy.

Da radę to jakoś naprawić? Trochę to irytujące, a czary mi się nie mieszczą gdzie indziej :P

Offline Dezzmond

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 189
Odp: Własny desktop - rozwiązanie
« Odpowiedź #14 dnia: 2011 01 25, 18:20:48 »
Bazyli, a masz jakis link do tego? Bo staralem sie szukac i nie mam pojecia gdzie znalezc taki program, ani ktory plik edytowac?