Ultima Online - wyciek pamięci

Zaczęty przez fenri, 2010 11 28, 15:12:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

fenri

Jeżeli nie używasz Avira AntiVir Personal, to nie ma potrzeby czytanai tego tematu.

Natknąłem się ostatnio na nastepujący problem. Po włączeniu UO plik stronnicowania pamięci zaczynał dość szybko się rozrastać i w penym momencie system przestawał reagować. Pulpit bardzo opornie się odświeżał, nie dało się uruchomić nowych aplikacji (nawet Task Menager) a te otwarte rzucały błedami podczas zamykania. Problem zaczął się od około 2 listopada (wtedy była wydana nieszczęsna łatka do Aviry). Poza momentami z włączonym UO, cały system działał OK. Reinstall UO nic nie zmieniał.

Rozwiązanie tej usterki jest dość niespodziewane i związek z UO ma tylko pośredni. W nowej wersji Aviry jest zbugowany moduł odpowiedzialny za pilnowanie rejestru. Powoduje wyciek pamięci. Ultima bardzo intensywnie korzysta z rejestru i potwornie przyspiesza ten wyciek. Przy 1GB ramu komputer powinien się zapchać po około 40 minutach, przy czym już po 20 zaczyna zwalniać przez intensywne wykorzystanie swapu.

Aby "tymczasowo" rozwiązać usterkę należy wejść do konfiguracji Aviry, zaznaczyć fajkę expert mode i z zakładki General->Security odznaczyć opcję "Protect files and registry entries from manipulation". Do czasu wydania nowej łątki przez Avirę musimy się obyć bez tej opcji.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda.

^MK

Mam ten antywirus, komp jest straszny, wolny, nie chce sie wylaczyc. Muszę na chama.

Nie mam tych opcji o których powiedziałeś... Może masz starszą wersję a ja nowszą, lub odwrotnie ?

fenri

Wersję można sprawdzić w Help->About. Opcją o której mówię jest widoczna TYLKO po włączeniu expert mode. Prawy przycisk na ikonce Abiry i configure. W lewym górnym rogu trzeba zaznaczyć expert mode i potem tak jak pisałem.

mr_moth

Tez mialem ten problem, az odinstalowalem avire. Dobrze wiedziec, ale i tak wole avasta